24. Finał WOŚP za nami!

24. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbył się w Kłobucku śmiało można uznać za bardzo udany. Nie dość, że udało się osiągnąć największą w historii kłobuckiego sztabu sumę, to część artystyczna zapewniona przez organizatorów zawierała atrakcje dla młodszych i starszych.

Hufiec Kłobuck od lat jest organizatorem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Kłobucku. W tym roku aktywnie w organizowanie finału włączył się Miejski Ośrodek Kultury w Kłobucku. Program podzielono na dwie części, jedna w Miejskim Ośrodku, druga na kłobuckim rynku. Na ulicach od niedzielnego poranka kwestowało 60-sięciu wolontariuszy. Nad całością czuwała szefowa sztabu ZHP phm. Danuta Papierz. Tegoroczny finał przebiegał pod hasłem „Mierzymy wysoko” a zebrane środki przeznaczone zostaną na „Zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów”.

Od godz. 13:00 w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury mogliśmy oglądać dzieci i młodzież z kłobuckich przedszkoli oraz szkół. Ponadto na scenie pojawiła się grupa prezentująca ZUMBĘ. Pierwszą cześć prowadziły harcerki kłobuckiego 1 KDW Zamonit z ZS Nr 1 w Kłobucku Paulina Janik i Dominika Machura, którym asystowali Dawid Cieśla i Przemysław Pluta (3 KDSH Kompas – Gimnazjum Kłobuck). Największą atrakcją cieszyły się licytacje przedmiotów prowadzone przez Olgę Skwarę oraz Olgę Derewiecką. Wśród przedmiotów, które licytowano znalazły się między innymi gadżety WOŚP (kubki, koszulki), kalendarze z autografem Kuby Błaszczykowskiego, karnety na treningi KS Wojownik, Książki z autografami Artura Rojka, Katarzyny Bondy, czy możliwość współprowadzenia audycji radiowej.

Przed salą widowiskową uczniowie ZS nr 1 w Kłobucku oraz harcerze prowadzili zajęcia z pierwszej pomocy przedmedycznej oraz zapewnili czas najmłodszym ucząc wykonywania zwierząt z balonów.

Druga część odbyła się już na kłobuckim rynku. Program o godzinie 16.00 rozpoczął start biegaczy z Niezależnej Grupy Biegowej, którzy tego dnia na rzecz WOŚP przebiegli ponad 250km. Imprezę poprowadziła Karolina Zarębska i Tomasz Wałęga. Na scenie wystąpiły lokalne grupy artystyczne i muzyczne. Rozpoczęło się folkowo, pojawiły się grupy: Kłobuczanie, Marbonare, Zgrana Paka. Nieco później przyszedł moment na mocniejsze uderzenie i scenę przejęli muzycy, Terapi, zespołu Forsal oraz SKL Blues. Podczas tej części odbyła się licytacja między innymi indywidualnego użytkowania lodowiska, spędzenia dnia z burmistrzem Kłobucka czy możliwości zostania dziennikarzem Gazety Kłobuckiej, gadżetów związanych z WOŚP płyt dvd czy książek. Komendantka hufca hm. Beata Pluta wylicytowała zaproszenie na nagranie audycji radiowej.

Finał na kłobuckim rynku zakończył występ zespołu SKL Blues. Koncert poprzedziło „Światełko do nieba” z występem teatru ognia „Ognista Improwizacja”. Tegoroczny Finał 24. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dla kłobuckiego hufca był rekordowy pod względem zebranej kwoty. Udało się zebrać aż 37 663,64 zł. Organizatorom serdecznie gratulujemy.

This slideshow requires JavaScript.

Miejska TV
%d bloggers like this: