Janicka skreślona. GOPS będzie miał nowego dyrektora

Na stronie Gminy Kłobuck oraz na BIP-ie pojawiła się dziś informacja Burmistrza Kłobucka, który ogłosił nabór na wolne stanowisko urzędnicze. Chodzi o Kierownika Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kłobucku.

Już niedługo poznamy nowego kierownika kłobuckiego GOPS-u. Już jest jednak jasne, że ze swoim stanowiskiem żegna się Katarzyna Janicka. Wiadomość o naborze uzyskaliśmy na kilka chwil przed startem portalu Miejska więc nie znamy szczegółów dotyczących kulis tej sprawy.

Z nieoficjalnych informacji wynika jednak, że audyt, który był przeprowadzony w tej jednostce podległej burmistrzowi, nie pozostawił suchej nitki na GOPS-ie. Czy odejście Janickiej ma coś wspólnego z audytem? Postaramy się odpowiedzieć na to pytanie w przyszłym tygodniu.

Do podstawowych zadań kandydata należeć będzie między innymi kierowanie działalnością Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kłobucku oraz reprezentowanie go na zewnątrz, organizacja pracy ośrodka i zarządzanie jego mieniem, podejmowanie decyzji w sprawach pomocy społecznej, dodatków mieszkaniowych, świadczeń rodzinnych i funduszu alimentacyjnego, w tym zakresie wydawania decyzji administracyjnych z upoważnienia Burmistrza Kłobucka, współdziałanie z innymi instytucjami, organizacjami i lokalnym środowiskiem, udzielania informacji na temat działalności ośrodka, przygotowanie ocen, analiz, sprawozdań i informacji.

Wszyscy zainteresowani naborem na stanowisko, spełniający wymogi mogą składać swoje dokumenty osobiście w sekretariacie Urzędu Miejskiego w Kłobucku do 5 lutego 2016 roku do godziny 12.00 lub przesyłając na adres ul.11 Listopada 6. 42-100 Kłobuck.

Sebastian Zielonka
zielonka@miejska.info.pl

Miejska TV