Od Kulis do Miejskiej

Lubię to zdjęcie. Gdy Sławomir Rajch je wykonywał, to zaczynała się moja znakomita przygoda z dziennikarstwem. Tym prawdziwym. Wcześniej miałem okazję pisywać ”tu i tam”, ale praca w Kulisach Powiatu dała mi możliwość obcowania z tym trudnym zawodem na co dzień.

”Nos” Rajcha sprawił, że zająłem się tematami istotnymi, trudnymi, drażliwymi. Jak się później okazało był to strzał w ”10”. Radziłem sobie na tyle dobrze, że po kilku miesiącach awansowałem na stanowisko zastępcy redaktora naczelnego.
Wiele rzeczy się zmieniło. Kłobuckich Kulis już nie ma, Anka założyła rodzinę, niedawno została szczęśliwą mamą (jeszcze raz gratuluję!), a ja wyglądam jakbym był w ciąży. Chciałem jednak zdementować informacje jakobym spodziewał się dziecka;) Są jednak rzeczy, które się nie zmieniły.
Każdy z nas ma jakieś marzenia, predyspozycje i szanse, by je spełniać. Na pewno nigdy nie wolno rezygnować z prób ich realizacji. To one napędzają nas w życiu. Nadal kocham ten zawód. Dziennikarstwo obok muzyki już na zawsze pozostanie moją miłością. Stąd decyzja o otwarciu portalu miejska.info.pl.
W swoim życiu przez lata głównie wykańczałem wnętrza, a wnętrza wykańczały mnie:) Doceniam czas łączenia tej fizycznej pracy z studiowaniem Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej w Katowicach. Ciężka praca uczy pokory, której tak często brakuje politykom.
Miałem też okazję pracować na festiwalach w Berlinie i Cannes jako assistant publicist w oscarowej firmie Breakthru Films. Okazuje się jednak, że jako trzynastolatek najtrafniej przewidziałem co będę robił w życiu. Na lekcji wychowawczej oznajmiłem, że chciałbym być… dziennikarzem. To właśnie w tym fachu najlepiej się odnalazłem.
Po bolesnym zakończeniu ”Kulis” przeżyłem kilka gorszych chwil. Dziś wracam do żywych. Zrezygnowałem z kilku propozycji pracy. Głównym powodem jest obrona tego co dla mnie najważniejsze. Co to jest? Odpowiedź jest bardzo prosta: NIEZALEŻNOŚĆ.
Pieniądze nie są dla mnie najważniejszą wartością w życiu. Wiem, banał. Tak, dostaję czasem przez to po głowie. Nie zamierzam jednak być na czyichś usługach, chcę ”robić swoje”. Uczciwie, obiektywnie. Nie jestem hipokrytą i zaznaczam: w przyszłości chciałbym utrzymywać się z tego portalu. Dziś to niemożliwe. Jest zdecydowanie za wcześnie.
Miejska to pluralistyczny portal, który będzie informował Was o wszystkim co ważne i istotne dla mieszkańców Kłobucka i okolic. 

Sebastian Zielonka
zielonka@miejska.info.pl

Miejska TV