Michał Wiśniewski odwiedził Kłobuck

Lider zespołu Ich Troje Michał Wiśniewski złożył wizytę w Domu Dziecka im. Janusza Korczaka w Kłobucku. Ten kontrowersyjny wokalista podczas spotkania pokazał, że ma wielkie serce.

Ich Troje grało koncert w częstochowskiej Hali Sportowej. Przy tej okazji z inicjatywy przyjaciela kłobuckiego domu dziecka, Dawida Głąba, do stolicy naszego powiatu przybył Michał Wiśniewski. Wraz z nim przyjechał także jeden z filarów grupy, Jacek Łągwa.

– Nic nie było do końca pewne, ale Pani Tajner, która jest żoną Wiśniewskiego zadzwoniła, że jednak będą. To niezwykła niespodzianka dla wszystkich dzieci – mówi Andrzej Ujma, opiekun.

Znany w całej Polsce wokalista pojawił się w domu dziecka z kilkudziesięcioma biletami na koncert Ich troje, które sprezentował dzieciom. Najpierw spotkał się z wszystkimi na świetlicy, po czym został oprowadzony po budynku.
– Dzieciaki ciągały go za rękę, a on cierpliwie i z zainteresowaniem chodził wraz z nimi – dodaje Ujma.
Wiśniewski zwiedził całą placówkę. Był bardzo miły i serdeczny. Nikomu nie odmówił autografu, chętnie pozował do zdjęć. Nie spieszył się. Mimo napiętego grafiku w Kłobucku spędził blisko półtorej godziny.

– Był pod wrażeniem naszego domu. Powiedział nam, że na blisko 200 domów dziecka, które odwiedził, to trzeci tak ładny. Zaskoczyła go też ilość sukcesów naszych podopiecznych. Był zszokowany wszystkimi pucharami, które tu zobaczył – opowiada Ujma.

Informujemy, że piłkarska drużyna domu dziecka z Kłobucka jest aktualnym mistrzem Polski w Futsalu. Piłka halowa to tylko jedna z dziedzin, w których odnoszą oni sukcesy. Przypomnijmy, że jeden z opiekunów, Andrzej Ujma jest trenerem reprezentacji Polski, która zdobywała Mistrzostwa i Wicemistrzostwa Świata Dzieci z Domów Dziecka w piłce nożnej, a wśród reprezentantów tej drużyny są także wychowankowie kłobuckiej placówki.
Nie tylko męska część domu dziecka jest uzdolniona. W życie kulturalne angażują się dziewczyny, a jedna z nich, Nadia Żurawska, wygrała ostatnią edycję ”Obudź Marzenia”, festiwalu zorganizowanego w Kłobucku, gdzie wystąpiło wiele zdolnych osób z kraju.

– Zadzwoniłem do Michała wcześniej z zapytaniem czy dziewczyny, które pięknie śpiewały na ”Obudź marzenia” mogłyby wystąpić na koncercie. Spodziewałem się, że jego odpowiedź będzie negatywna, w końcu to występ Ich Troje na dużej scenie, a on odpowiedział: bardzo chętnie! To świetny pomysł! – opowiada Ujma.
Dziewczyny pojechały wraz z zespołem na Halę Sportową, by odbyć kilka prób. Podczas koncertu w Częstochowie utwór Eweliny Lisowskiej ”We mgle” gościnnie zaśpiewały Patrycja Zagorska i Martyna Moj.
Ujma przyznaje, że wcześniej uważał tego artystę za swego rodzaju wariata. Teraz jest przekonany, że to bardzo ciepły i spokojny człowiek. Sam Wiśniewski przyznał, że na scenie zachowuje się dość ekscentrycznie gdyż w ten sposób ”wyładowuje się”.

– Bardzo zyskał przy bliższym poznaniu. Tak jak niektórzy podopieczni uważali Ich Troje za obciach, tak po tej wizycie i koncercie zdecydowanie zmienili zdanie – mówi jedna z opiekunek.
Przypomnijmy, że Michał Wiśniewski wychowywał się w domu dziecka. Na spotkaniu w Kłobucku podkreślał, że zdecydowanie lepiej wspomina pobyt tam, od mieszkania z rodziną zastępczą.

– Ja generalnie cieszę się z każdego sukcesu, ale przede wszystkim z każdego dziecka z domu dziecka które wyjdzie z tego cało, bez szwanku, założy rodzinę i nie będzie na siłę naprawiało błędów rodziców, ale tworzyło własny dom. To fajne. Bardzo bym prosił, by nie brać Michała Wiśniewskiego za przykład. Mi się akurat udało, ale są chyba lepsze przykłady ode mnie – powiedział w jednym z wywiadów sam Wiśniewski.
Warto podkreślić, że tą wizytą nie szukał rozgłosu. Nie powiadomił żadnych dziennikarzy. My o sprawie dowiedzieliśmy się z zupełnie innego źródła.

Nigdy nie myślałem, że kiedykolwiek to napiszę, ale… to budujące, że są tacy ludzie jak lider zespołu Ich Troje. Wiele ”gwiazd” i ”gwiazdeczek” i tych muzycznych, i tych politycznych, mogłoby wziąć z niego przykład i od czasu do czasu spojrzeć choć odrobinę dalej niż na czubek własnego nosa.

Sebastian Zielonka
zielonka@miejska.info.pl

This slideshow requires JavaScript.

Archiwum domu dziecka.

Miejska TV