Golce w Pankach

W niedzielę w Kościele Parafialnym pw. Św. Rodziny w Pankach, wystąpiła grupa Golec Orkiestra. – Zespół zrobił ogromne wrażenie na mnie i na wszystkich uczestnikach – mówi specjalnie dla nas wójt Panek Bogdan Praski.

Kościół w Pankach wypełnił się po brzegi, a bracia Golcowie stanęli na wysokości zadania dając wyśmienity koncert. Nie zabrakło znanych polskich kolęd oraz tych świątecznych utworów, które wchodzą w skład repertuaru zespołu. Golec Orkiestra został wywołany przez zgromadzoną publiczność także na bis, który został wykonany przy owacji na stojąco. Na zakończenie Proboszcz parafii, Ksiądz Eugeniusz Sikorski podziękował artystom za piękny koncert i pobłogosławił wszystkich obecnych.
Wójt Panek Bogdan Praski wyjaśnia nam skąd wziął się pomysł na zorganizowanie wydarzenia.
– Z propozycją występu zespołu przyszedł do mnie pan Marek Pilśniak właściciel firmy Ekomex wraz z panami Czesławem oraz Januszem Kubackim, po czym zaprosiłem księdza Eugeniusza Sikorskiego i wspólnie ustaliliśmy aby w kościele odbył się koncert – mówi Praski.
Wójt przyznał, że było to nie lada wyzwanie, któremu udało się sprostać.
– Udałem się do sponsorów aby zakupili bilety wstępu dla swoich pracowników. Cześć biletów – cegiełek wypuściliśmy w wolnej sprzedaży. Czasu było mało więc nie udało się dotrzeć do każdej firmy. Ostatecznie koncert się udał. Wszyscy wyszli bardzo zadowoleni, wiele osób dzwoniło z gratulacjami i życzeniami aby powtarzać takie pomysły – dodaje Praski.
W związku z tak świetnym przyjęciem przez lokalną publiczność, istnieje szansa, że w przyszłości jeszcze zobaczymy ”Golców” w Pankach. Wójt w rozmowie z nami dał do zrozumienia, że może w przyszłości zaprosi zespół na dożynki, lub jakąś inną uroczystość.
Praski mocno wspiera wydarzenia kulturalne w gminie. Przypomnijmy, że od początku pomaga organizatorom Pankowiska, festiwalu poświęconego muzyce punkowej, który co roku cieszy się ogromną popularnością wśród fanów tego rodzaju muzyki.

This slideshow requires JavaScript.

Miejska TV