Zatrzymano hodowców marihuany

W powiecie kłobuckim zlikwidowano trzy plantacje marihuany. Policjanci zabezpieczyli łącznie blisko 160 krzewów oraz kilogram tej nielegalnej rośliny. Zatrzymanym grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach zatrzymali 5 osób.
W związku z podejrzeniem udziału w procederze policjanta ze Śląska, w sprawę zostało włączone także katowickie biuro spraw wewnętrznych.
Najpierw zatrzymano dwóch związanych ze sprawą mężczyzn, 45-letniego ojca oraz jego 25-letniego syna, funkcjonariusza Policji. Wyposażona w odpowiedni sprzęt plantacja znajdowała się w garażu położonym na ich posesji. Podczas przeszukania znaleziono tam prawie 40 krzewów konopi indyjskiej i 10 gram suszu.
Dzięki wnikliwej analizie zebranych przez funkcjonariuszy materiałów, ustalono oraz zlokalizowano kolejne miejsce gdzie mógł odbywać się podobny proceder. Ujawniono tam kolejne dwie plantacje. Zatrzymano 63-letniego mężczyznę, wraz z jego 32-letnim synem. Później ujęto także 30-latka, który według wstępnych ustaleń był odbiorcą narkotyków.
Zatrzymani, u których znaleziono blisko 160 krzewów oraz kilogram marihuany są podejrzani o uprawianie konopi oraz wytwarzanie z nich narkotyków, a także wprowadzanie ich do obrotu. Grozi im do 12 lat pozbawienia wolności.
Likwidacja plantacji miała miejsce niewiele ponad miesiąc temu. Postanowiliśmy jednak o tym napisać, gdyż żadne z lokalnych mediów nie zajęło się sprawą.

SeZ

This slideshow requires JavaScript.

Miejska TV