Wernisaż memów Marty Frej

Na kłobuckiej Strzelnicy odbyło się uroczyste otwarcie wystawy Marty Frej, polskiej Królowej memów. Ekspozycja jej prac będzie dostępna przez dwa tygodnie.

Marta Frej pojawiła się na wernisażu osobiście. Do Kłobucka przyjechała wraz ze swoim partnerem Tomaszem Kosińskim. Ta para tworzy zgrany duet nie tylko na co dzień, ale również w sztuce. Stworzyli oni fundację Kulturoholizm, warto tutaj dodać, że jako pierwsi rozpoznali to uzależnienie. Ich głównym motorem napędowym jest organizowanie festiwalu ART.eria. Z obojgiem artystów udało się porozmawiać, więc już niedługo na Miejskiej pojawią się wywiady z tymi niezwykle ciekawymi osobowościami.
Wystawę wraz z Martą Frej otworzył pomysłodawca oraz jeden z organizatorów wydarzenia, Paweł Osuch. Oznajmił, że od pewnego czasu wszystkie poranki w jego życiu wyglądają podobnie. Najpierw zagląda do internetu, by dowiedzieć się co nowego dzieje się w Polsce w związku z działalnością Sejmu. Później odwiedza stronę Marty Frej, by sprawdzić jak odniesie się do tego ta znana artystka.
Głos zabrała także sama Frej, której Strzelnica bardzo przypadła do gustu.

Bardzo mi się tutaj podoba. To świetne miejsce. Gdy jeszcze poznałam ”Zajawkę”, stowarzyszenie, wspólnie organizujące tu imprezy, to jest czego pozazdrościć Kłobuckowi. Tacy ludzie to coś, co jest najfajniejsze w mieście, ludzie, którzy nie działają dla własnej korzyści materialnej, tylko dla korzyści intelektualnych swoich i innych mieszkańców — mówiła artystka.

Mam nadzieję, że uda nam się zadziałać wspólnie w przyszłości — dodała.

Na wernisażu prócz wielu mieszkańców, pojawili się także zaproszeni goście. Wśród nich byli m.in.: burmistrz Kłobucka Jerzy Zakrzewski, szef gminnej oświaty i p.o dyrektora OSiR-u Jacek Krakowian, radny Tomasz Wałęga, czy też sekretarz gminy Panki i prezes Towarzystwa Przyjaciół Kłobucka Sylwia Piątkowska.
Oczywiście na wystawie byli obecni także organizatorzy ze Stowarzyszenia 42-100 Zajawka.
Miejska sprawuje patronat medialny nad tym wydarzeniem.

Sebastian Zielonka
zielonka@miejska.info.pl

Informacja od organizatorów wydarzenia.
Wystawa będzie otwarta:
Środa: 17:00 – 19:00
Sobota: 18:00 – 20:00
Niedziela: 16:00 – 20:00

This slideshow requires JavaScript.

Miejska TV