Za barem w szkole

W Zespole Szkół nr 1 im. Jana Kilińskiego w Kłobucku odbyło się szkolenie ”Ja za barem”. Z tej okazji do szkoły przyjechali najbardziej rozpoznawalni barmani w Polsce.

Kunszt barmanów nie podlegał żadnej dyskusji. Od pierwszej minuty pokazu, który zaprezentowali, można było zauważyć, że to co wydaje się z pozoru zwykłym ”robieniem” drinków, może być również niemal sztuką.

Do kłobuckiej szkoły, barmani zostali zaproszeni przez Anne Wiśnik, Lidię Ochocką i Iwonę Gloc.

”Alternative Bar” – należy do Stowarzyszenia Barmanów Polskich. Szkolenie, które organizują są kierowane do młodzieży szkół gastronomicznych. Głównym celem ”Ja za barem” było poszerzenie świadomości o tym jak wygląda praca barmana. Rozwój umiejętności uczniów to kolejny powód, dla którego barmani pojawili się w kłobuckiej placówce.

W końcu ”żadna praca nie hańbi”, a panowie, którzy odwiedzili stolicę naszego powiatu pokazali, że nawet z pozoru nietrudne zajęcie, można wykonywać w absolutnie wyjątkowy sposób. Jeden z barmanów, który zaprezentował swoje umiejętności, miał okazję pokazać je również w telewizji, podczas jednego z programów śniadaniowych. Kto wie, może w przyszłości na szklanym ekranie będziemy mogli podziwiać, któregoś z absolwentów kłobuckiego technikum?

SeZ

Miejska TV