Częstochowski ”zbieg okoliczności”

Mieszkanka Częstochowy wygrała nagrodę główną słynnej loterii paragonowej organizowanej przez Ministerstwo finansów. Nie byłoby w tym nic szczególnego, gdyby nie to, że jest ona dobrą znajomą byłej wiceminister tego resortu, która pracowała przy projekcie loterii.

O sprawie informują najważniejsze media w kraju. Izabela Leszczyna, która również jest Częstochowianką, pełniła w rządzie PO-PSL funkcję wiceminister finansów. Była jedną z ”twarzy” loterii paragonowej organizowanej przez ministerstwo.

Cel loterii jest prosty – chcemy uświadomić Polakom jak ważna jest ich rola w kształtowaniu uczciwego obrotu gospodarczego. Biorąc paragon wspierasz uczciwych przedsiębiorców i uczciwą konkurencję między nimi – tak oficjalnie Leszczyna mówiła o loterii.

Wielu Polaków wzięło w niej udział, gdyż do wygrania były bardzo atrakcyjne nagrody – m.in. kilka wysokiej klasy samochodów osobowych. W lutym jeden z nich wygrała Grażyna Kawecka-Karaś. Radny z Częstochowy, Artur Sokołowski zwrócił jako pierwszy uwagę na ten niezwykły przypadek, w którym z 56 milionów paragonów w losowaniu wygrywa koleżanka jednej z organizatorek loterii.

My tu o drobiazgach typu 500+ dyskutujemy, a patrzcie jak się robi prawdziwy cud nad Wisłą i wygrywa samochód w loterii fantowej Ministerstwa Finansów. Szansa na ten cud wynosiła jak 1:56.000.000. Udostępniam z pozdrowieniami dla pani ex-ministry Leszczyny, która tę loterię wdrożyła i jej przyjaciółki oraz byłej szefowej, która wygrała główną nagrodę – Opla Insignię. Oczywiście cudem, bo cuda się zdarzają – napisał w poście na swoim facebookowym profilu Artur Sokołowski.

W Postscriptum dodał, że ”na miejscu obecnego Ministra Finansów, Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, Ministra Sprawiedliwości oraz szefa CBA wziąłby parę osób z firmy nadzorującej przebieg losowań na wariograf. Ot tak, dla spokoju ducha”. Zasugerował też, że ”warto będzie zabezpieczyć serwery, zanim znikną albo się spalą – przez przypadek oczywiście”.

Poseł na Sejm RP z ruchu Kukiz’15, Tomasz Jaskóła, na tym samym portalu napisał: ”Uważam, że ta loteria powinna być zawieszona do czasu wyjaśnienia sprawy i zbadania czy były inne przypadki”.

Izabela Leszczyna oficjalnie potwierdziła, że zna panią Grażynę. Dla portalu wpolityce.pl stwierdziła, że jej wygrana to ”niesamowity zbieg okoliczności”.

Opel Insignia o pojemności silnika 1.6 i mocy 170 KM zgodnie z cennikiem ze strony producenta, w tej wersji kosztuje przynajmniej 88 800 zł. Dodatkowym atutem tej nagrody jest ubezpieczenie OC i AC na 12 miesięcy. Wygrana jest zwolniona z podatku.

Zwyciężczyni, o której usłyszała cała Polska, gratulujemy tak spektakularnego zwycięstwa w loterii.

Sebastian Zielonka
zielonka@miejska.info.pl

 

źródło:
http://www.mf.gov.pl/

zdjęcie tytułowe:
http://wiadomosci.tvp.pl/

Miejska TV