Spektakl jakiego dawno nie było!

W piątkowy wieczór sala Miejskiego Ośrodka Kultury w Kłobucku wypełniła się po brzegi. Wszystko za sprawą spektaklu ”Afera o kawalera”, przygotowanego przez wręczyckie Stowarzyszenie Teatru Wręcz.

Grupa niezwykle uzdolnionych aktorów-amatorów, zawitała do Kłobucka na zaproszenie dyrektor Olgi Skwary. Teatr Wręcz wystawił komedię pełną niespodziewanych zwrotów akcji, jakiej dawno na deskach kłobuckiego MOK-u nie było.

Sztuka osadzona w latach 20-tych XX wieku, opowiada historię młodego Wiktora, który spędza wakacje u wujostwa. Piąty rok z rzędu Wiktor, nie bez powodu spędza je właśnie w tym samym miejscu. Jest bowiem zakochany w ich służącej, pięknej Róży, która odwzajemnia to uczucie. Ich romans trwa od kilku lat i jak się okazuje wie o nim tylko służący Wojciech. Niestety mezalians jakiego mógłby się dopuścić Wiktor, nie pozwala mu na ujawnienie swoich uczuć przed resztą bohaterów. Wujostwo w nadziei na zeswatanie siostrzeńca urządza imprezę, na której pojawiają się mieszkańcy okolicy, w tym młode i zamożne panny, które chętnie widziałyby siebie u boku Wiktora. Ten jednak nie widzi świata poza Różą, której wyznaje miłość. Prosi ją także o rękę. W tym czasie wujostwo umawia cztery kandydatki na spotkanie z Wiktorem, każda z nich to wyjątkowo barwna postać. Mamy tutaj piękną córkę pułkownika, która kusi swoimi wdziękami zdezorientowanego Wiktora, a w wolnych chwilach maluje obrazy. Pojawia się, niezbyt utalentowana poetka, która żyje jakby w innym świecie. Jest też muzycznie”nieuzdolniona” córka posiadacza majątku. Ostatnia kandydatka to dopiero wyrazista postać. 45 letnia panna, która w akcie desperacji próbuje uwieść młodego bohatera. Każda z kandydatek okazuje się jednak próżną i pozbawioną talentu damą. Wiktor po wcześniejszych oświadczynach wie, że jego serce należy tylko do młodej Róży. Problem jednak, że nie wie jak o tym powiedzieć rodzinie.
Na szczęście dla młodego Wiktora, stryj zrozumiał jego wybór. Problemem jest ciotka dla której wybór Wiktora jest niezrozumiały, w końcu Róża to ”tylko” służąca, a młodzian jest majętnym człowiekiem.
Jak zakończyła się ta historia? Nie będziemy tego zdradzać, gdyż może w przyszłości będą mieli Państwo okazję wybrać się na ten znakomity spektakl.

Doskonały humor, muzyka, piosenki śpiewane na żywo, barwne postaci, intrygi to wszystko powoduje, że ”Aferę o kawalera” świetnie się ogląda. Widać, że Teatr Wręcz skradł serca kłobuckiej publiczności. Grupie z Wręczycy należą się wielkie brawa za realizowanie swoich pasji i dzielenie się nią z szerszym gronem odbiorców.
Teatr Wręcz działa w ramach Stowarzyszenia Wręczyckich Inicjatyw Kulturalnych. Ich celem jest propagowanie teatru wśród mieszkańców Wręczycy i okolic, ale również działania prospołeczne, i promujące kulturę w ramach inicjatywy społeczności lokalnej.

W sztuce wystąpili: Agnieszka Brodziak, Paulina Dederko, Przemysław Kasza, Magdalena Kubiś, Marcin Kurzacz, Daniel Mańczyk, Anita Mazik, Aneta Oziębała, Magdalena Piertulewicz, Maria Polak, Witold Przygoda, Magdalena Sztolcman, Krzysztof Ujma.
Reżyseria i scenografia została przygotowana przez Magdalenę Pietrulewicz. Adaptacja scenariusza oraz dobór oprawy muzycznej to zasługa Agnieszki Brodziak. Kostiumy przygotował zespół teatru.

SeZ

Miejska TV