”Kocham Polskę”

Za nami akcja społeczna ”Kocham Polskę”. Na rynku im. Jana Pawła II w Kłobucku rozdawano patriotyczne kalendarze. Kampanię przeprowadzono w święto zakochanych.

Organizatorzy akcji byli bardzo zadowoleni z pozytywnego odbioru i zainteresowania jakie okazali mieszkańcy Kłobucka.

W tegorocznej akcji szczególny nacisk kładliśmy na podkreślenie roli więzi międzypokoleniowej w przekazywaniu patriotyzmu. W Kłobucku kampanię przeprowadzono już po raz trzeci – mówi Mateusz Janik.

Na stronie promującej akcję można przeczytać: ”Patriotyzm w Polsce jest bardzo mocno naznaczony martyrologią, zanurzony w cierpieniach, jakich nasz naród doświadczał przez ostatnie 300 lat. Brakuje w nim radości, entuzjazmu i pozytywnego przekazu. Patriotyzm to nie tylko pamięć o poległych i o doznanych krzywdach – choć jest to oczywiście bardzo istotne. Patriotyzm narodu, który chce dokonywać wielkich rzeczy, który odważnie i bez kompleksów chce rozwijać się we współczesnym świecie, musi w pierwszym rzędzie opierać się o promocję pozytywnych postaw, posiadać w sobie olbrzymi ładunek narodowej dumy, radości i optymizmu”.

Głównymi bohaterkami zdjęcia na bazie, którego zrobiono kalendarz są Wszechpolki: Maria Mirecka-Loryś oraz Emilia Ziarko. Pomimo, że urodziły się w zupełnie innych czasach, łączą je wspólne ideały oraz miłość do Ojczyzny. Niedawno Pani Maria obchodziła setne urodziny.

Inicjatorami akcji była Młodzież Wszechpolska.

SeZ

Link do wydarzenia ogólnokrajowego: Kampania Kocham Polske

Miejska TV