Pogoń Kamyk liderem w “okręgówce”

W ostatnią sobotę wznowili rozgrywki piłkarze występujący w częstochowskiej Klasie Okręgowej, oraz w A klasach.

Po wyjazdowym zwycięstwie 3:0 z Jednością Boronów na fotel lidera “okręgówki” wróciła drużyna Pogoni Kamyk. Trzy punkty po wysokich zwycięstwach zainkasowały również drużyny z Krzepic i Panek. Pierwsza pokonała Pilice Koniecpol 6:0, a Panki aż 7:1 Liswartę Lisów.W derbach powiatu Huragan Jezioro podzielił się punktami z Gromem Miedźno,a na tablicy widniał wynik 2:2.

Niestety na tarczy z Kalet wróciła drużyna Amatora Golce przegrywając z miejscowa Unią 2:1, oraz Liswarta Popów, która uległa Lotnikowi Kościelec 5:1. Zespoły z naszego powiatu rozgrywały również swoje mecze w A klasie. Sokół Wręczyca pokonała w derbach powiatu Okszę Łobodno 5:3, a Naprzód Ostrowy uporał się ze Zniczem Kłobuck strzelając dwa gole, nie tracąc żadnego.

Wysokie zwycięstwa odniosły również zespoły z Libidzy i Truskolasów. Błękitni łatwo ograli zespół z Cykarzewa 4:0, a Olimpia bardzo wysoko pokonała faworyzowany zespół z Kiedrzyna aż 5:0. W ostatnim meczu 15 kolejki w niedzielne południe Maraton Waleńczów pod wodzą nowego trenera Przemysława Zachwyca uległ na wyjeździe Pogoni Blachownia 3:0. Bilans drużyn naszego powiatu w ostatniej kolejce to 7 zwycięstw, 1 remis i 5 porażek.

Przemysław Szczypiór

 

Klasa “A” gr. I – Wyniki

19-03-2016 – Kolejka nr 15

16:00 Sokół Wręczyca Oksza Łobodno 5 : 3
16:00 Błękitni Libidza Grom Cykarzew 4 : 0
16:00 Naprzód Ostrowy Znicz Kłobuck 2 : 0
16:00 Olimpia Truskolasy Orzeł Kiedrzyn 5 : 0
16:00 Płomień Czarny Las Orlik Blachownia 5 : 1

 

20-03-2016 – Kolejka nr 15


12:00 Pogoń Blachownia Maraton Waleńczów 3 : 0

Tabela

Tabela
L.p. Nazwa drużyny Mecze Z R P Pkt
1 Płomień Czarny Las 15 12 1 2 37
2 Olimpia Truskolasy 15 10 2 3 32
3 Oksza Łobodno 15 10 2 3 32
4 Orzeł Kiedrzyn 15 10 1 4 31
5 Sokół Wręczyca 15 9 1 5 28
6 Pogoń Blachownia 15 8 3 4 27
7 Znicz Kłobuck 15 4 6 5 18
8 Naprzód Ostrowy 15 5 1 9 16
9 Grom Cykarzew 15 4 1 10 13
10 Orlik Blachownia 15 4 1 10 13
11 Błękitni Libidza 15 3 3 9 12
12 Maraton Waleńczów 15 0 0 15 0

 

Klasa “A” gr. II – Wyniki i tabela

19-03-2016 – Kolejka nr 15

19-03-2016 - Kolejka nr 15
16:00 Sokół Olsztyn Warta Zawada 4 : 1
16:00 Czarni Starcza Orkan Rzerzęczyce 7 : 1
11:00 LKS Kamienica Polska Kmicic Kruszyna 2 : 0
16:00 LZS Mrzygłód Orły Kusięta 1 : 1

 

20-03-2016 – Kolejka nr 15

20-03-2016 - Kolejka nr 15
16:00 Sparta Szczekociny Sparta Siedlec Duży 5 : 1
16:00 Jura Niegowa Unia Rędziny 4 : 1

Tabela

Tabela
L.p. Nazwa drużyny Mecze Z R P Pkt
1 LZS Mrzygłód 15 11 1 3 34
2 Sokół Olsztyn 15 9 2 4 29
3 Czarni Starcza 15 9 1 5 28
4 Unia Rędziny 15 8 2 5 26
5 Orkan Rzerzęczyce 15 8 2 5 26
6 Sparta Szczekociny 15 7 2 6 23
7 LKS Kamienica Polska 15 6 2 7 20
8 Sparta Siedlec Duży 15 6 1 8 19
9 Jura Niegowa 15 5 2 8 17
10 Kmicic Kruszyna 15 4 4 7 16
11 Warta Zawada 15 4 1 10 13
12 Orły Kusięta 15 1 4 10 7

 

Klasa Okręgowa gr. I – Wyniki i tabela

19-03-2016 – Kolejka nr 15

19-03-2016 - Kolejka nr 15
16:00 Olimpia Huta Stara Lot Konopiska 1 : 0
16:00 MLKS Woźniki Victoria Częstochowa 1 : 2
16:00 Huragan Jezioro Grom Miedźno 2 : 2
16:00 Gmina Kłomnice Stradom-AJD Częstochowa 3 : 3
16:00 Jedność Boronów Pogoń Kamyk 0 : 3

 

20-03-2016 – Kolejka nr 15

20-03-2016 - Kolejka nr 15
12:00 KS Panki Liswarta Lisów 7 : 1

Tabela

L.p. Nazwa drużyny Mecze Z R P Pkt
1 Pogoń Kamyk 16 11 2 3 35
2 Gmina Kłomnice 16 10 5 1 35
3 KS Panki 16 10 1 5 31
4 MLKS Woźniki 16 10 0 6 30
5 Stradom-AJD Częstochowa 16 9 3 4 30
6 Jedność Boronów 16 8 1 7 25
7 Olimpia Huta Stara 16 8 0 8 24
8 Lot Konopiska 16 6 3 7 21
9 Victoria Częstochowa 16 5 3 8 18
10 Grom Miedźno 16 4 2 10 14
11 Liswarta Lisów 16 2 1 13 7
12 Huragan Jezioro 16 1 3 12 6

 

Klasa Okręgowa gr. II – Wyniki i tabela

19-03-2016 – Kolejka nr 15

19-03-2016 - Kolejka nr 15
11:00 Piast Przyrów Skra II Częstochowa 1 : 0
16:00 parta Lubliniec Orzeł Psary-Babienica 5 : 2
16:00 Lotnik Kościelec Liswarta Popów 5 : 1
16:00 Liswarta Krzepice Pilica Koniecpol 6 : 0
16:00 Unia Kalety Amator Golce 2 : 1
16:00 Warta Mstów Płomień Kuźnica Mar. 3 : 2

Tabela

L.p. Nazwa drużyny Mecze Z R P Pkt
1 Sparta Lubliniec 16 10 4 2 34
2 Lotnik Kościelec 16 10 3 3 33
3 Płomień Kuźnica Mar. 16 9 4 3 31
4 Unia Kalety 16 9 3 4 30
5 Warta Mstów 16 6 5 5 23
6 Liswarta Krzepice 16 6 3 7 21
7 Liswarta Popów 16 4 6 6 18
8 Orzeł Psary-Babienica 16 5 2 9 17
9 Amator Golce 16 4 4 8 16
10 Piast Przyrów 16 4 3 9 15
11 Skra II Częstochowa 16 4 3 9 5
12 Pilica Koniecpol 16 4 2 10 14
Miejska TV