Kłobuck, Miedźno
 Kontrowersje wokół nagród

Burmistrz Kłobucka Jerzy Zakrzewski oraz wójt Miedźna Piotr Derejczyk, zostali wyróżnieni w VI edycji konkursu Samorządowiec Roku. Wiele wątpliwości budzi jednak prestiż zdobytych nagród.

Konkurs, w którym wyróżniono kilkudziesięciu samorządowców z województwa śląskiego miał na celu promocję wiedzy o demokratycznych formach działania społecznego i aktywnego wpływania na jakość życia i funkcjonowania wspólnot samorządowych oraz rozwijania nowych form komunikacji społecznej z wykorzystaniem możliwości informatycznych i multimedialnych.

Bardzo się cieszę z faktu, że znalazłem się wśród wyróżnionych osób. Serdecznie dziękuję! – tak Jerzy Zakrzewski na swoim oficjalnym profilu na portalu Facebook podziękował kapitule, która przyznała mu tę nagrodę.

Informacja na ten temat pojawiła się także na stronie internetowej Gminy Kłobuck, a także profilu urzędu na FB. Nigdzie nie znaleźliśmy za to podobnej wiadomości na bliźniaczych stronach gminy Miedźno. Wygląda na to, że wójt zorientował się, że z konkursem może być coś nie tak…
Podano, że w skład kapituły Konkursu Samorządowiec Roku 2015 weszli przedstawiciele środowisk artystycznych, kulturalnych, naukowych, gospodarczych oraz trzeciego sektora. Nie dowiedzieliśmy niestety jakie konkretne nazwiska wchodziły w skład owej dumnie brzmiącej ”kapituły”. Dotarliśmy jednak do innych ciekawych informacji. Naszym tropem był organizator konkursu, a więc Oficyna Wydawnicza REGIONY.
Ich oficjalny fanpage na portalu Facebook ma 37 polubień.
Firma organizująca całe przedsięwzięcie to: IZABELA HLOND-MACHAŁA OFICYNA WYDAWNICZA REGIONY. Co ciekawe ta sama firma rozdaje również nagrody w konkursach:

– Mistrz Turystyki, Gastronomii i Rozrywki
– Mistrz Rolnictwa i Przetwórstwa
– Lider Lokalnej Przedsiębiorczości

Pani Izabela Hłond-Machała działała także przy plebiscycie na Laur Kosmetologii 2015, gdzie wręczano nagrody m.in. w kategorii ”Urządzenia liftingujące”.
Na ich stronie internetowej możemy także przeczytać, że główną pasją oficyny wydawniczej jest turystyka. Promują regiony turystyczne, odkrywają dla czytelników nieznane zakątki i perełki architektury. Zajmują się także ekologią, organizują festyny ”Powrót bobra nad Brynicę i Przemszę”.
Lokalne media już podawały, jakie osoby odbierały nagrodę Samorządowca Roku w przeszłości, więc nie będziemy się pastwić nad naszymi lokalnymi włodarzami.
Laureatom gratulujemy wyróżnień. Kto wie, może w przyszłości, któryś z nich zostanie ”Liderem Lokalnej Przedsiębiorczości”, albo ”Mistrzem Rolnictwa i Przetwórstwa”? Miejska wszystkim samorządowcom i naszym czytelnikom życzy samych sukcesów. Święta dopiero co się skończyły, ale dobre życzenia nigdy nie są złe.

Sebastian Zielonka
zielonka@miejska.info.pl

Miejska TV