McDonald’s w Kłobucku!

Już wiemy jak będzie wyglądać rozbudowa kłobuckiego OSiR-u. Ma tam zostać wybudowana słynna na całym świecie restauracja McDonald’s. Ponoć nasi amerykańscy przyjaciele szykują dla stolicy naszego powiatu specjalną ofertę.

Gdy zapytaliśmy wysoko postawionego urzędnika (2 piętro) dlaczego akurat OSiR? Usłyszeliśmy w odpowiedzi szczere ”a dlaczego nie?”. Dla właścicieli restauracji to bardzo ciekawe rozwiązanie, gdyż klient tuż po zjedzeniu stosu solidnego fast food’a, będzie mógł od razu spalić kalorie na tamtejszej bieżni. Przepraszamy, bieżnią nie możemy nazwać tego co tam obecnie się znajduję, no ale może w końcu i ona zostanie doprowadzona do porządku. Jeśli nie, to klientom sklepu, którzy nie chcą sobie połamać na niej nóg, pozostaje gra w piłkę na boisku.
Oficjele zwracają również uwagę na to, że w kanapkach jest mało kalorii, a frytki, które McDonald posiada w ofercie są wegetariańskie (0 proc. mięsa, przyp. red.).
Hasło promocyjne firmy przygotowane specjalnie dla Kłobucka ma brzmieć: ”Sport to McZdrowie”.

Niestety sporna jest lokalizacja tej ważnej dla wszystkich żołądków kłobucczan inwestycji. Veto w sprawie chce postawić pełniący obowiązki dyrektora OSiR-u Jacek Krakowian. Wybudowaniu restauracji mocno obawia się jego małżonka z uwagi na duży apetyt pana Jacka. Jeśli więc realizacja tego pomysłu nie dojdzie do skutku to lokal ma powstać niedaleko stacji diagnostycznej Polo Market. Tomasz Wałęga, gdy tylko usłyszał o tym pomyśle, odpowiedział krótko: ”Mniam, mniam”. Mateusz Woźniak ucieszył się, że siatkarze Victorii Białej w końcu będą mieli gdzie porządnie i zdrowo zjeść. Sprawie przygląda się z uwagą kłobucki Gordon Ramsey, a więc Zbigniew Adam Baran. Z nieoficjalnych źródeł wiemy, że Starosta Henryk Kiepura chce przepchnąć do menu restauracji swoją ulubioną grochówkę.

Kłobuccy przedsiębiorcy działający w gastronomi już zagrzewają się do walki o to, by zablokować inwestycję. Chcą iść na barykady pod hasłami: ”Kłobuck to miasto pizzy”, ”Obiady domowe rulez”, ”Burgera już mamy”, ”Po tureckich kebabach dość obcego kapitału”.
McDonald’s ma odpowiedzieć na te protesty specjalną ofertą dostosowaną do WSZYSTKICH mieszkańców, którą przygotowują wytrawni znawcy ludzkiej psychiki. Projekt wspiera także Magdalena Gessler. Ponoć ma wycofać ze sprzedaży w tej restauracji wszystko co mrożone, nawet lody.

Oto przykładowe kanapki, które z naszych informacji ma w zanadrzu ta słynna restauracja:

Dla mieszkańców Kłobucka – McPierdoła
Biała – WhiteBurger
Kamyk – Royal McStone
Libidza – BlueBurger
Łobodno – McRyż

To tyle pół żartem pół serio. Pozdrawiamy ludzi z dystansem.
Czy żart primaaprilisowy okaże się choć w części prawdą?
O tym wkrótce na łamach Miejskiej.

SeZ

Miejska TV