Pogoń Kamyk lepsza w meczu na szczycie

Lider z Kamyka po golu z rzutu karnego byłego zawodnika Legii Warszawa Piotra Ściebury, oraz najlepszego strzelca Konrada Skoczylasa pokonała vice lidera z Kłomnic i odskoczyła rywalowi na trzy punkty.

Wynik 2:1 odzwierciedla przebieg widowiska, które było wyrównane z lekkim wskazaniem na gospodarzy. Warto nadmienić, że zespół z ulicy Szkolnej ostatnie minuty musiał bronić się w „dziewiątkę”, gdyż czerwone kartki ujrzał Damian Kasprzak i strzelec zwycięskiej bramki Konrad Skoczylas.

Jak napisano na stronie Gromu Miedźno surową lekcje futbolu dostał zespół z Miedźna, który w derbowym pojedynku z KS Panki przegrał na własnym stadionie aż 0:6. Ozdobą meczu była bramka niegdyś występującego w Rakowie Częstochowa Arka Hyry, który fantastycznie uderzył z rzutu wolnego. Jeśli w wyżej wymienionym pojedynku mówiliśmy o lekcji, to prawdziwy profesorski wykład dostali zawodnicy Huragana Jezioro w wyjazdowym pojedynku ze Stradomiem Częstochowa. Na tablicy wyników przy Sabinowskiej widniał wynik 9:1.

W grupie II „okręgówki”  również mieliśmy derbowy pojedynek pomiędzy Amatorem Golce, a Liswartą Krzepice.  Górą w rywalizacji przedstawicieli naszego powiatu był Amator Golce, a dwie bramki zdobył niezawodny etatowy strzelec tej klasy rozgrywkowej Michał Wróblewski. Niestety  z bagażem aż pięciu goli mecz kończyli zawodnicy Liswarty Popów, którzy przegrali u siebie ze Spartą Lubliniec 5:1. Jedną z bramek dla gości zdobył mieszkaniec Wręczycy i były zawodnik klubu z tej miejscowości Karol Barzak.

W A klasie pechowo, bo w ostatnich minutach z rąk zwycięstwo wypuściła Oksza Łobodno tracąc gola na 2:2 z Pogonią Blachownia prowadzonego przez dobrze znanego trenera w naszym regionie Wojciecha Kozaka. Dla Okszy dwie bramki zdobył Przemysław Zakrzewski.  Ciężkie warunki liderowi z Czarnego Lasu postawił Maraton Waleńczów ulegając wyżej notowanemu rywalowi zaledwie 1:2. Pewnie do wywalczenia udziału w grupie mistrzowskiej kroczy Olimpia Truskolasy. Podopieczni  Marcina Zalewskiego pokonali na wyjeździe Orlik Blachownia 0:1. Miłą niespodziankę sprawili piłkarze Naprzodu Ostrowy, którzy zremisowali w wyjazdowym meczu z faworyzowanym Orłem Kiedrzyn.  Coraz śmielej rośnie dorobek punktowy Sokoła Wręczyca, który po zeszłotygodniowym tryumfie z Okszą Łobodno tym razem wypunktował Grom Cykarzew.  W derbowym pojedynku pomiędzy Zniczem Kłobuck a Błękitnymi Libidza przez 85 minut wiało nudą, by w przeciągu 6 minut padły trzy gole, które dały pełną zdobycz punktową gospodarzom ze stolicy powiatu. Jedną z bramek niezwykłej urody strzelił grający trener Znicza Rafał Staśkiewicz.

W najbliższą sobotę kolejka w klasie okręgowej, jak i A klasie będzie stała pod znakiem derbów.  Huragan Jezioro będzie gościć lidera z Kamyka, Oksza Łobodno zespół z Waleńczowa, a Sokół Wręczyca ekipę z Kłobucka.  W okręgówce poza tym Grom Miedźno pojedzie szukać punktów do Woźnik, a w zdecydowanie najciekawszym pojedynku Panki podejmą u siebie Stradom Częstochowa. W II grupie Amator Golce i Liswarta Popów będą próbowały podbić kolejno stadiony w Kościelcu i Częstochowie, a Liswarta Krzepice o trzy punkty powalczy u siebie z Płomieniem Kuźnica Marianowa.  W A klasie poza derbowymi pojedynkami w meczu na szczycie spotkają się Olimpia Truskolasy i Płomień Czarny Las. Naprzód Ostrowy gościł będzie u siebie Orlika Blachownia, a Błękitni Libidza podrażnionego Orła Kiedrzyn.

Miejmy nadzieję, że zobaczymy wiele emocji, a średnia bramek nie będzie gorsza niż w kolejkach poprzednich.