Kłobuck
   Spotkanie z posłem Jaskółą

Już w czwartek 21 kwietnia o godzinie 18.00 w restauracji ”Słoneczna Kalifornia” odbędzie się spotkanie mieszkańców powiatu kłobuckiego z posłem na Sejm RP Tomaszem Jaskółą.

Tomasz Jaskóła nie pierwszy raz pojawi się w stolicy naszego powiatu. Jeszcze przed wyborami gościł kłobucką bibliotekę, w której przekonywał podczas kampanii referendalnej do oddania głosu za Jednomandatowymi Okręgami Wyborczymi.
Gdy nadszedł czas wyborów parlamentarnych, ku zaskoczeniu wielu osób Jaskóła dostał się do Sejmu, gdzie obecnie reprezentuje cały okręg częstochowski, oczywiście w tym także Kłobuck. Biorąc pod uwagę mało przychylne media, Ruch Kukiz’15 osiągnął niemały sukces w całym kraju osiągając dobry wynik w wyborach. Tomasz Jaskóła okazał się jedną z twarzy ruchu będąc jednym z najaktywniejszych posłów, który jest zapraszany także do ogólnopolskich programów telewizyjnych.
Z Kłobuckiem łączy go nie tylko to, że reprezentuje także to miasto w parlamencie, ale przede wszystkim jego małżonka Patrycja, która właśnie w Kłobucku ma swoje korzenie. Parlamentarzysta deklaruje, że na starość chciałby tutaj zamieszkać.
Poseł jest bardzo aktywny w naszym regionie. Udzielał się już na sesjach w Lipiu i Krzepicach, a także spotykał z wyborcami z Rębielic oraz Zimnowody. Wspierał również mieszkańców Truskolas, którzy sprzeciwiali się budowy elektrowni wiatrowych.
Jaskóła jako jedyny starał się o punkt kontaktowy dla mieszkańców Kłobucka i okolic. Burmistrz Jerzy Zakrzewski zaproponował zorganizowanie jednego biura dla wszystkich formacji politycznych, by ich przedstawiciele mogli dyżurować na zmianę, jednak tylko poseł Ruchu Kukiza był tym pomysłem zainteresowany.
Gmina zaproponowała nam lokal dla nas za drogi. Nie jesteśmy partią, nie mamy dotacji finansowych z budżetu Państwa. Dlatego ważna jest dla nas niska kwota za wynajem. Wciąż szukamy lokalizacji. Nie chce zapeszać, ale myślę, że już wkrótce otworzymy biuro w Kłobucku – mówi Michał Brzózka, mieszkaniec Kłobucka i współpracownik posła.
Spotkanie z posłem organizują mieszkańcy powiatu kłobuckiego, którzy startowali do parlamentu z list KUKIZ’15.
Restauracja ”Słoneczna Kalifornia” znajduję się przy ul. Bohaterów Bitwy Pod Mokrą 2C (obok kłobuckiego gimnazjum).

SeZ

13059617_1154842457894155_754798875_n

Miejska TV