Kłobuck
  Logo z Sebyłą zniknie z MOK-u

Niedawno został rozstrzygnięty konkurs na logotypy Gminy Kłobuck. W związku z tym już niedługo z Miejskiego Ośrodka Kultury im. Władysława Sebyły w Kłobucku ma zniknąć logo z Sebyłą.

Jeszcze w piątek odbył się wyjątkowy wieczór w MOK-u, który upamiętnił prawdziwą legendę Kłobucka, a więc Władysława Sebyłę, który w tragicznych okolicznościach zginął w Katyniu. Hołd został oddany także innym ofiarom ”Zbrodni Katyńskiej”. Wiele osób nie znało historii tego wybitnego poety międzywojnia, a dzięki wydarzeniu ”Wieczór pamięci” – wielu mogło ją poznać.

Wybór nowych logotypów wywołał trochę kontrowersji wśród Kłobucczan. Mało kto jednak zdawał sobie sprawę, że znane wszystkim logo z wizerunkiem Władysława Sebyły może zostać zastąpione tym nowym. Skoro jednak logotypy mają się stać ”oficjalną identyfikacją graficzną” Gminy Kłobuck, to postanowiliśmy dopytać w magistracie o szczegóły tej sprawy. Nasze przypuszczenia okazały się trafne.
”Z budynku MOK zdjęte zostanie obecne logo. Nowe logo będzie wykorzystane do identyfikacji jednostki” – podał kłobucki urząd gminy.

Jak jeszcze zostaną wykorzystane projekty? By niczego nie pominąć podajemy pełen cytat z wysłanej do nas odpowiedzi:
”Logotypy Gminy i jednostek organizacyjnych będą wykorzystane do identyfikacji wizualnej Gminy lub jednostki, zarówno w formie papierowej, elektronicznej (m.in. biuletyny, ulotki, plakaty, papier korespondencyjny, koperty, identyfikatory, teczki, reklamy prasowe, telewizyjne i radiowe, gadżety reklamowe, banery drukowane i internetowe, strony internetowe, newslettery) oraz na innych nośnikach (m.in.: rollupy, balony, flagi, namioty, kasetony, pylony, tablice i oznaczenia budynków, obiektów sportowych, komunalnych, pojazdów, odzieży), nośnikach niestandardowych oraz innych elementach infrastruktury”.

Przypomnijmy, że w konkursie bezkonkurencyjny (jednogłośna decyzja) okazał się Jakub Misiak, znany szerzej z działalności w Stowarzyszeniu 42-100 Zajawka (z nieoficjalnych informacji wynika, że jakiś czas temu został wiceprezesem stowarzyszenia). W związku z tym, że każdy z jego projektów okazał się najlepszy, wygrał on główną nagrodę, a więc 3,5 tys. zł.

Jak zakomunikowano na urzędowej stronie, prócz przedstawicieli Gminy Kłobuck oraz jej jednostek organizacyjnych w skład komisji weszli Przemo Łukasik oraz Łukasz Zagała, specjaliści z dziedziny grafiki i projektowania, założyciele pracowni architektonicznej Medusa Group. Firma ta jest bardzo uznana i ma na swoim koncie wiele sukcesów: wygrana w 11 konkursach, 31 nagród oraz dwukrotna nominacja do prestiżowej nagrody Miesa van der Rohe. Warto również dodać, że Medusa Group współpracowała (być może nadal współpracuje) z firmą Antra, której właścicielem jest… członek ”Zajawki” i mąż kierownik jednej z jednostek organizacyjnych podległych gminie.

W uzasadnieniu do rozstrzygniętego konkursu można przeczytać: ”Wybór nagrodzonej pracy uzasadniono profesjonalnym podejściem do zadanego tematu, jasnym i prostym przekazem oraz spełnieniem wymogów określonych w regulaminie konkursu. Forma graficzna jednoznacznie identyfikuje się z określoną jednostką oraz spełnia rolę promocyjną i informacyjną”.

Czy nowe loga się przyjmą i zostaną zaakceptowane przez mieszkańców? To pokaże przyszłość.

Sebastian Zielonka
zielonka@miejska.info.pl

Nowe logotypy

logotypy

 

Zdjęcia pochodzą z www.gminaklobuck.pl

Miejska TV