Oddział zamknięty w Pankach

W dniach 1-3 maja, Stowarzyszenie Gospodarcze Panki 2001, zaprasza serdecznie mieszkańców powiatu kłobuckiego oraz okolic na wydarzenie kulturalne „Dolina Kostrzewy”. Pierwszego dnia imprezy, na deskach krzepickiego GOKu zaprezentuje się lokalna grupa teatralna „SOTIE”. Drugiego maja legendarny zespół „Oddział zamknięty” wystąpi w Pankach, natomiast trzeciego maja w Przystajni nastąpi uroczyste zwieńczenie imprezy.

 „Dolina Kostrzewy” jest organizowana od dwóch lat przez Stowarzyszenie Gospodarcze Panki 2001. Głównym celem tej akcji jest uratowanie od zapomnienia ważnych dla lokalnej społeczności wartości gospodarczych, kulturowych i społecznych. Wydarzenia, organizowane w ramach tej akcji, mają miejsce w dolinie rzeki Pankówki, znanej również jako Kostrzewska Woda. W tym roku plan imprez prezentuje się następująco:

 Pierwszego maja w sali kinowej krzepickiego Gminnego Ośrodka Kultury, o godzinie 18:00, grupa teatralna „SOTIE” wystąpi w spektaklu pod nazwą „Jak jest”. Spektakl ten organizowany jest w ramach corocznych spotkań z kulturą.

 Drugiego maja fani rockowego brzmienia, w restauracji „U Braci” w Pankach o godzinie 19:00, znajdą coś dla siebie. A to wszystko za sprawą „Oddziału zamkniętego”, który ma tam wtedy zagrać. Jako support wystąpić ma lokalny zespół EL.Pank.EL.

 Trzeci dzień festiwalu ma pełnić rolę zakończenia imprezy i tym razem odbywać się będzie w Przystajni. Podczas uroczystej gali mają zostać wręczone nagrody i wyróżnienia związane z Konkursem Filmów Niezależnych im. prof. Henryka Kluby oraz z Konkursem Fotograficznym „Dolina Kostrzewy – ludzie, miejsca, zdarzenia”. W imieniu redakcji, jak również Stowarzyszenia Gospodarczego Panki 2001, serdecznie zapraszamy.

Bartosz Dominik

13115822_262509894095217_1309993026_n

Miejska TV