Strażacka feta

W dniu czwartego maja przypada wspomnienie świętego Floriana, patrona strażaków. W tym dniu, redakcja Miejskiej pragnie złożyć wszystkim pożarnikom z powiatu kłobuckiego najserdeczniejsze życzenia. 

Święty Florian urodził się ok. 250 roku n.e. w Zeiselmauer. Jako młodzieniec został powołany do armii cesarza Dioklecjana. W roku 304 ujął się za prześladowanymi legionistami chrześcijańskimi, za co poniósł śmierć męczeńską. Obok funkcji wojskowych, bardzo często przypisywało się mu dowodzenie oddziałem gaśniczym. Jedna z poświęconych mu legend głosi, że ocalił płonącą wioskę jednym wiadrem wody.

straż

Komendant Powiatowej PSP w Kłobucku, Zbigniew Desperak w liście, skierowanym do strażaków, przekazał najserdeczniejsze życzenia:

„Z okazji Dnia Świętego Floriana – patrona strażaków proszę przyjąć najserdeczniejsze gratulacje oraz życzenia pomyślności i zadowolenia z wykonywanych obowiązków zawodowych i społecznych.
Niechaj Święto Strażaka  będzie powodem do Waszej dumy, ponieważ  bycie strażakiem to wciąż niezwykłe wyzwanie. To zaszczyt i obowiązek. To służba innym, trud, ofiarność, ciągła praca nad sobą i doskonalenie własnych umiejętności.
Dzięki Waszemu ogromnemu zaangażowaniu i poświęceniu w służbie, straż pożarna cieszy się niesłabnącym zaufaniem społeczności lokalnej. Na najwyższe uznanie zasługuje działalność na rzecz ochrony życia, zdrowia, mienia i środowiska naturalnego.
Szczególne słowa uznania kieruję do weteranów, którzy są przykładem poświęcenia i godnego służenia ludziom, a także do strażackiej młodzieży, która zdobywając doświadczenie w środowisku pożarniczym kontynuuje chlubne tradycje.

IMG_2363

Życzę Wam dużo zdrowia, szczęścia, a także tego aby miłość i wyrozumiałość Waszych najbliższych stanowiła niezachwiane oparcie w trudnych chwilach. Niech podejmowane przez Was działania będą inspiracją do dalszych działań w dziedzinie służby ludziom.”

Ja również, w imieniu redakcji i swoim, pragnę złożyć najserdeczniejsze życzenia i podziękowanie za pełnioną służbę.

Bartosz Dominik

Miejska TV