Kobiety brutalnie zaatakowane w Opatowie. Znane są portrety pamięciowe sprawców

Kłobucki Wydział kryminalny prowadzi śledztwo w sprawie rozboju, do którego doszło 29 kwietnia w Opatowie. Do jednego z domów wtargnęło dwóch sprawców, którzy w brutalny sposób zaatakowali dwie mieszkające tam kobiety. 

Zdarzenie miało miejsce o poranku. O 6.30 do jednego z domów przy ul. Kościuszki wtargnęło dwóch mężczyzn, którzy brutalnie potraktowali 52-letnią kobietę i jej matkę. Mieszkanki Opatowa przeżyły prawdziwy horror. Sprawcy stosowali przemoc i grozili kobietom żądając przy tym wydania pieniędzy. Przestępcy ukradli banknoty w polskiej i brytyjskiej walucie.

Bandyci musieli czuć się bardzo pewnie, gdyż nie byli w żaden sposób zamaskowani. Dzięki temu udało się sporządzić ich portrety pamięciowe.

Rysopis:

47-344230

Pierwszy z nich, to mężczyzna w wieku około 45 lat, wzrostu około 180-185 cm, sylwetka barczysta, twarz kwadratowa, cera normalna, nos prosty, oczy jasne, szeroko rozstawione, długie i grube usta. Ubrany był w: komplet „moro” z kurtką zimową, noszący czarne buty – mokasyny.

47-344231

Drugi ze sprawców był mężczyzną w wieku około 50 lat, wzrostu około 170 cm, o szczupłej sylwetce, ciemnych i małych oczach, prostym, wąskim nosie zadartym do góry, cienkich ustach, z ciemnym, kilkudniowym zaroście. Ubrany był w: czarną kurtkę i bluzę z obszernym kapturem.

Jeśli ktoś z Państwa posiada jakiekolwiek informacje dotyczące zdarzenia, bądź rozpoznaje osoby z portretów pamięciowych, proszony jest o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Kłobucku: emailowo:dyzurny@klobuck.ka.policja.gov.pl, lub telefonicznie: (34) 310 92 55, (34) 310 92 80 bądź z najbliższą jednostką policji pod numerem 997 i 112. Zgłaszającym gwarantuje się pełną anonimowość.

SZ

Miejska TV