Noc Muzeów w Mokrej

Czternastego maja Mokra, jako jedna z wielu miejscowości w Polsce, była gospodarzem ogólnokrajowej akcji “Noc Muzeów”. Tym razem pomysłodawcy imprezy postawili na połączenie klasycznego zwiedzania muzeum z festiwalem muzycznym na wolnym powietrzu. Organizatorami tego wydarzenia były: Gmina Miedźno, Gminny Ośrodek Kultury w Miedźnie oraz Muzeum w Mokrej. 

IMG_3019

Noc Muzeów jest imprezą kulturalną, polegającą na umożliwieniu odwiedzającym darmowego zwiedzania muzeów, galerii sztuki oraz innych instytucji kultury. Przy czym clou imprezy zasadza się na tym, że cała zabawa powinna odbywać się w godzinach nocnych. Pierwsze wydarzenie o takim charakterze miało miejsce w 1997 roku w Berlinie. Z powodu bardzo ciepłego przyjęcia inicjatywy, podobne imprezy zaczęły być organizowane w innych regionach Niemiec. Obecnie Noc Muzeów odbywa się co roku w ponad 120 miastach Europy.

IMG_3132

W tym roku w Mokrej można było nie tylko zwiedzić za darmo Muzeum Kultury Przeworskiej i Izbę pamięci Bitwy pod Mokrą, ale również wysłuchać pięciu kapel na zorganizowanym festiwalu muzycznym pod gołym niebem.

IMG_3140

Jako pierwsza zaprezentowała się częstochowska grupa Forsal, która w tym roku ma zagrać na Małej scenie festiwalu Rawa Blues Festiwal. Po nich na scenę wszedł zespół – Sugar Free, który miał okazję wystąpić w programie Must Be The Music. Następnie przyszedł czas na koncert kłobuckiego SKL Blues. Formacja ta, przed dwoma laty, miała przyjemność otworzyć koncert na Dużej scenie Rawy Blues. Jako gwiazda wieczoru, słuchaczom zagrała Cała Góra Barwinków z Kłobucka, która zaprezentowała się bardzo dobrze w programie X-Factor, odpadając tuż przed ścisłym finałem. Ostatnia swoje umiejętności przedstawiła kapela Experimental, grająca mieszankę klasycznego reggae z dubem.

Poniżej zamieszczamy fotorelację z tego wydarzenia i serdecznie zachęcamy do jej obejrzenia.

Bartosz Dominik

Miejska TV