Sukces podopiecznych ”Wojownika” w Mistrzostwach Polski!

Wicemistrzem Polski juniorów młodszych w walkach do 58 kg został Kacper Psuj. To nie jedyny sukces, jaki odnieśli zawodnicy kłobuckiego ”Wojownika”.

Klub Sportowy ”Wojownik” Kłobuck znów pokazał niezwykłą klasę. Podopieczni drużyny, na czele z trenerem Arturem ”Suchym” Osuchowskim wybrali się na Mistrzostwa Polski juniorów młodszych w Taekwon-do do Nowej Rudy w bojowym nastawieniu. Być może właśnie podejście do samych zawodów i hart ducha przyczynił się do wyników, które osiągnęli młodzi zawodnicy z naszego regionu.
Kacper Psuj został wicemistrzem Polski w walkach do 58 kg. Zuzanna Tomczyk także zdobyła srebrny medal w wadze do 60 kg.  Arkadiusz Słomian wywalczył brązowy medal w wadze do 70 kg.
Pozostali zawodnicy również zostawili kawał serca na macie. Normą było kwalifikowanie się zawodników do czołowej ”szesnastki”, ale też ”ósemki”. O medal otarła się Kinga Kantor. Słowa uznania należą się nie tylko tym, którym udało się stanąć na ”pudle”, ale wszystkim juniorom młodszym, którzy brali udział w zawodach, a oprócz już wymienionych byli to: Kacper Łyko, Norbert Kowalik, Dawid Gałuszka, Kacper Sas, Wiktoria Krok, Patryk Wręczycki i Zuzanna Tomczyk.

Śmiało można stwierdzić, że ojcem sukcesów ”Wojownika” jest trener Artur Osuchowski. Udało nam się z nim krótko porozmawiać tuż po zakończeniu mistrzostw.
Na gorąco to oczywiście czuję ogromną radość, że praca którą wkładamy z zawodnikami i rodzicami przekłada się na sukces. Trzeci raz z rzędu jesteśmy w pierwszej 10 najlepszych klubów w Polsce. Tutaj trzeba nadmienić, że Polska jest światową i europejską potęga i każde miejsce w czołowej ”szesnastce” na MP jest sukcesem – mówi Osuchowski.

– Ja osobiście czuję się częścią tego wspaniałego projektu jakim jest Wojownik Kłobuck, gdzie jest świetna współpraca między zawodnikami, rodzicami, sponsorami, i samorządami. Każdy z wymienionych ma ogromny wkład w to, że ”Wojownik” to klub z małego miasta, ale za to z wielkim sportowym potencjałemdodaje Osuchowski.

Zaznaczmy, że w mistrzostwach juniorów młodszych, do rywalizacji przystąpili zawodnicy z 54 klubów z całego kraju. ”Wojownik” w klasyfikacji drużynowej zajął wysokie 5. miejsce.
Już za tydzień odbędą się Mistrzostwa Polski Juniorów w kłobuckim gimnazjum.

Miejska gratuluje dobrych walk całej ekipie Wojownika i życzy dalszych sukcesów.

Sebastian Zielonka
zielonka@miejska.info.pl

Miejska TV