Zrób prezent dzieciom z hospicjum!

Mimo, że do 1 czerwca zostało jeszcze trochę czasu, to są osoby, które już teraz myślą o zbliżającym się Dniu Dziecka. Nie są to tylko rodzice swoich pociech.

Robert Jasiak, twórca projektu Wspieraj Kulturę, zorganizował zbiórkę słodyczy dla podopiecznych częstochowskiego hospicjum położonego przy ulicy Krakowskiej. Do udziału w akcji ”Podaruj czekoladę i uśmiech” zachęca wszystkich ludzi dobrej woli.
Postanowiłem zorganizować zbiórkę słodyczy, bo wiem, że każde dziecko cieszy się ze słodyczy. W ubiegłych latach robiliśmy zbiórkę na Mikołaja, pod koniec tamtego roku nie dałem rady z uwagi na to, że urodził mi się syn. Teraz mam trochę wytchnienia więc postanowiłem zrobić coś dobrego dla drugiego człowieka. Nie znam się na medycynie, zostawiam to lekarzom i ich etyce, mam nadzieję, że pomagają jak mogą. Ja postanowiłem zebrać te czekolady dla dzieci i prosiłbym wszystkich, którzy mają ochotę podzielić się słodyczami o ich przekazanie – mówi Jasiak.

Można je przekazać w Pizzerii Patio w Kłobucku, lub skontaktować się bezpośrednio z Jasiakiem.

”Wspieraj kulturę” to projekt polegający na promocji czytelnictwa w kraju. Co roku w Kłobucku odbywają się spotkania z interesującymi autorami książek. W ubiegłym roku w kłobuckiej bibliotece gościła królowa polskiego kryminału Katarzyna Bonda. ”Wspieraj Kulturę” dzięki życzliwości wielu osób, zebrało dla biblioteki już kilkaset książek. Jasiak przyznaje, że w swojej działalności, chciał iść krok dalej.
Chciałem robić coś dobrego jeszcze poza promocją czytelnictwa. Mam nadzieję, że będzie się to rozwijać, a działalność prospołeczna przyniesie skutki i zaowocuje na naszym terenie – przyznał Jasiak.

Skąd bierze się u Jasiaka ta chęć pomagania innym? Podobna akcja jaką zorganizował okazała się sporym sukcesem.
Było tego sporo, bo pięć, czy sześć samochodów pełnych różnego rodzaju upominków dla dzieciaków. Mam nadzieję, że teraz będzie podobnie. Jestem społecznikiem. Staram się pomagać od zawsze i myślę, że takie małe rzeczy dają nadzieję, że możemy podarować coś od siebie. To nie muszą być pieniądze. Pomagajmy jak możemy drugiemu człowiekowi, bo to bardzo ważne. Apeluję do Was wszystkich, żebyście pomagali, bo to daje dużo radości – dodał Jasiak.

Pod opieką częstochowskiego hospicjum jest blisko 60 dzieci. Zbiórka nie dotyczy tylko słodyczy. Podopiecznym można przekazać także środki pielęgnacyjne.
Oliwki, kremy, pieluchy, wszystko co może się przydać takim małym dzieciom. To jest absolutna dowolność. Chodzi o coś z czego będą się cieszyć te małe pociechy, które tak naprawdę potrzebują wiele uśmiechu i wiele miłości – kończy Jasiak.

Jasiak dodaje, że słodycze i środki pielęgnacyjne można też przekazać bezpośrednio do Hospicjum w Częstochowie, które znajduje się pod adresem Krakowska 45A.
Placówka przeprowadza zbliżoną akcję, w ramach, której można także podarować zabawki edukacyjne i multimedialne, czy też pluszaki.
To szczytny cel i mocno zachęcamy do sprawienia sporej radości dzieciakom z hospicjum.
Miejska na pewno weźmie udział w akcji.

Sebastian Zielonka
zielonka@miejska.info.pl

Link do utworzonego wydarzenia

Miejska TV