Dworek w Kamyku na sprzedaż!

Pierwszego czerwca, na stronie internetowej Gminy Kłobuck, ukazało się ogłoszenie burmistrza Kłobucka, w którym możemy przeczytać, że dworek w Kamyku wkrótce pójdzie pod młotek. Na sprzedaż wystawiono budynek wraz z urządzeniami, a także działki, na których znajduje się obiekt. Cena wywoławcza wynosi 601 tysięcy złotych. 

Procedura przetargowa zostanie przeprowadzona w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Kłobucku, drugiego sierpnia o godzinie 12:00. Cena wywoławcza wynosi nieco ponad sześćset tysięcy złotych, z czego sam dworek wyceniony został na wartość trzystu tysięcy, co stanowi 49,9% ceny wywoławczej. Na resztę wartości składają się trzy działki o numerach: 747/36, 746/7 i 746/37.

Wszyscy zainteresowani zakupem muszą dostarczyć wadium, w wysokości 60 100 złotych, do dwudziestego ósmego lipca na rachunek kłobuckiego urzędu miejskiego. Warto zaznaczyć, że cena ta jest, zgodnie z ustawą o gospodarce nieruchomościami, odpowiednio niższa od faktycznej wartości kompleksu.

Czy kamycki dworek pójdzie w końcu pod młotek i zostanie przekazany nowemu właścicielowi? Czy nowy eksploatator przywróci dawną świetność obiektu? Na te pytania poznamy odpowiedź niebawem.

link do ogłoszenia: http://www.gminaklobuck.pl/aktualnosci/ogloszenia_urzedowe/OGLOSZENIE/idn:909

Red. 

fot. Krzysztof Świtalski

Miejska TV