Happening profilaktyczno-sportowy w Zespole Szkół Nr 1 w Kłobucku

W dniu 31 maja 2016r. w Zespole Szkół Nr 1 w Kłobucku odbył się happening profilaktyczno-sportowy „Z profilaktyką i sportem za pan brat”. Hasłem tego dnia było zdrowie i bezpieczeństwo. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Producent Wody dla zdrowia – Kryniczanka.

Organizatorom spotkania przyświecała idea promowania zdrowego stylu życia wolnego od nałogów i uzależnień – opartego na rozwijaniu prawidłowych zachowań i postaw prozdrowotnych. Impreza rozpocząła się spektaklem profilaktycznym „STOP uzależnieniom” przygotowanym przez uczniów klasy II Liceum Ogólnokształcącego pod kierunkiem p. Bernardyny Leszczyńskiej. Uczennice klasy III Technikum Żywienia pod kierunkiem p. Agnieszki Detki w prezentacji multimedialnej „Używkom mówimy NIE” zwracały uwagę na negatywne skutki zażywania substancji psychoaktywnych, a swoje talenty artystyczne zaprezentowały Dominika Międła z klasy I Technikum Ekonomicznego i Magdalena Frączek z klasy II Technikum Fryzjerskiego.

Podczas akcji został rozegrany mecz piłki nożnej chłopców zorganizowany przez mgr Michała Szczypiora i mgr Mariusza Nicię. Mecz został rozegrany pomiędzy uczniami zasadniczej Szkoły Zawodowej Nr 1 a uczniami Technikum Nr 1, zwyciężyła drużyna ZSZ Nr 1 – 6: 5. ·Dla najmłodszych uczestników spotkania zostały przygotowane warsztaty Body Art. oraz zajęcia z chustą i tunelem animacyjnym pod kierunkiem p. Marty Wawrońskiej – Koch, p. Anny Kasprzak i p. Joanny Morawskiej. Każdy przedszkolak został obdarowany książką „Małego Patrioty”.

Happening wsparli przedstawicie Komendy Powiatowej Policji w Kłobucku pod kierunkiem Oficera Prasowego st. sierż. Kamila Raczyńskiego, którzy w ramach akcji „Profilaktyka a Ty” przygotowali warsztaty na temat wypadków drogowych i ich skutków w tym symulację zderzeń drogowych. Pani Małgorzata Chobot z Sanepidu w Kłobucku wraz z pielęgniarka szkolną Renatą Desperak udzielały porad na temat zdrowego stylu życia, mierzyły ciśnienie tętnicze krwi i prezentowały zasadę działania smokolajzera oraz ALKO i NARKOgogli. W tym dniu odbyły się również zawody w Armwrestlingu o Puchar Starosty Kłobuckiego i w wyciskaniu sztangi na leżąco o Puchar Redaktora Naczelnego Nowin Kłobuckich zorganizowany przez p. Michała Kalkę i p. Grzegorza Garbaciaka. W kategorii dziewcząt zwyciężyła Patrycja Piekarska. Wśród chłopców w kategorii do 75 kg wygrał Patryk Puchała, a powyżej 75 kg Szymon Garbaciak. W wyciskaniu sztangi leżąc najlepszą okazała się Agnieszka Cichoń a wśród chłopców Piotr Kulej.

Strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Kłobucku pod kierunkiem aspiranta sztabowego Andrzeja Pyzika zapoznali uczestników happeningu z zasadami bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz zasadami udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej podczas wypadku drogowego i przeprowadzili symulację ratownictwa drogowego podczas pokazu wypadku. Justyna Lewicka – ambasador idei propagowania przeszczepu szpiku kostnego, uświadamiała potrzebę znalezienia dawcy dla każdego potrzebującego w kraju i na świecie przeszczepienia szpiku lub komórek macierzystych. Dużym zainteresowaniem cieszył się zorganizowany przez nauczycielki matematyki z ZS Nr 1 – I Turniej Matematyczny Szkół Gimnazjalnych Powiatu Kłobuckiego. Turniej wygrała drużyna z Gimnazjum im. K. Wielkiego w Krzepicach, II miejsce zajęło Gimnazjum im. Królowej Jadwigi w Lipiu a III miejsce Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kłobucku. Podczas happeningu odbył się również I Szkolny Turniej Historyczny „Historia uczy i bawi” przegotowany przez mgr Marka Nowaka, zwycięzcą zmagań historycznych został Szymon Szymocha uczeń klasy II Technikum Logistycznego ZS Nr 1 w Kłobucku.

W akcji wzięli udział uczniowie ZS Nr 1, Gimnazjum im. J. P. II w Kłobucku i dzieci z Gminnego Przedszkola Nr 4 w Kłobucku. Na happeningu obecny był również Starosta powiatu kłobuckiego – Henryk Kiepura.

Red.

Miejska TV