Wieczór pełen smaków

Na sali sesyjnej Urzędu Gminy Kłobuck, odbył się wieczór ”Smaki Lata – O miodzie, pszczołach i pszczelarstwie”.

To był wyjątkowy wieczór, który nie miał jednego, tylko wielu bohaterów. Tymi bohaterami były… pszczoły! To wokół nich ”kręciło się” całe wydarzenie. Głównym organizatorem było Towarzystwo Przyjaciół Kłobucka, na czele którego stoi Sylwia Piątkowska. Współorganizatorem zaś Gmina Kłobuck oraz Koło Pszczelarzy w Kłobucku.
Na sali sesyjnej pojawiło się spore grono osób. Na stołach nie zabrakło wielu gadżetów, których używają pszczelarze więc każdy mógł unaocznić sobie ile narzędzi trzeba użyć zanim miód zobaczymy w słoiku. Oczywiście i prawdziwego miodu nie zabrakło, który można było skosztować tuż po zakończeniu wydarzenia tak w czystej postaci, jak i tej przetworzonej w formie pysznego Miodownika. Pięknie o pszczelarstwie opowiadał niezastąpiony Tadeusz Syguda, członek ”towarzystwa” oraz pasjonat wszystkiego co związane z pszczelarstwem.
Część artystyczna była najmocniejszym punktem wieczoru. Piosenki zaśpiewała między innymi Jagoda Wypych, oraz Błażej Kozacki, brat bardziej znanej siostry, Igi.
Na wysokości zadania stanęła młodzież z III Liceum Ogólnokształcącego w Kłobucku, która uraczyła gości piosenką i wierszem. Uczennice z tej szkoły były także prowadzącymi, które mogłyby zawstydzić nie jedną i nie jednego profesjonalnego konferansjera. Odpowiedzialna za ich przygotowanie jak zwykle była dr Jadwiga Mrożek-Myszkowska, nauczycielka języka polskiego właśnie w III liceum. Na pytanie czy długo trwały przygotowania, bez namysłu odpowiedziała:
– Jeżeli ma się tak zdolnych uczniów jak my, to nie trwa to długo. Przy tym dodam, że to młodzież chętna. Nikt ich do niczego nie zmusza, robią to po lekcjach, w swoim wolnym czasie.
Przypomnijmy, że młodzież z tej szkoły już pokazała klasę m.in. podczas wydarzenia dotyczącego Katynia i ikony naszego miasta, Władysława Sebyły.
– Wspieramy przede wszystkim Towarzystwo Przyjaciół Kłobucka, bo chcemy żeby w naszym miasteczku coś się działo. Mamy wsparcie i od strony pani Sylwii jako prezesa i pana burmistrza, który udziela nam tutaj sali. My dokładamy swoje trzy grosze w postaci artystycznej – dodała Jadwiga Mrożek-Myszkowska.
Cóż, nie wypada nam nic innego jak pogratulować osobom odpowiedzialnym za przygotowanie wieczoru pełnego smaków, jak i zachęcić do uczestnictwa wszystkich mieszkańców gminy i okolic w podobnych wydarzeniach. Na pewno będziemy je zapowiadać na łamach Miejskiej.

Sebastian Zielonka
zielonka@miejska.info.pl

[huge_it_slider id=”2″]
Miejska TV