Sukces ”Pawła” w Warszawie!

Krótkometrażowy film ”Paweł” został wyróżniony podczas 6. Konkursu Reportażu Amatorskiego w Warszawie. To niewątpliwy sukces naszej rodzimej Grupy Filmowej ”Kłobuk”.

Piątkowego wieczoru w Warszawie, odbył się pokaz reportaży finałowych, a także uroczyste wręczenie nagród podczas 6. Konkursu Reportażu Amatorskiego. Za organizację wydarzenia odpowiadał Staromiejski Dom Kultury.
Przypomnijmy, że samym sukcesem było zakwalifikowanie się ”Pawła” do ścisłego finału tegorocznej edycji konkursu. Film zrealizowała Grupa Filmowa ”Kłobuk”. Tworzą ją: Bartosz Dominik, Karolina Zarębska, Maciej Kotasiński oraz Jan Dominik. Nasi początkujący filmowcy pokazali się już z dobrej strony produkcją ”Życie”, która zdobyła niedawno 4 miejsce w Konkursie Filmowym Krakowskiego Festiwalu Akordeonowego.
”Paweł” został wyróżniony w Warszawie za ”umiejętność wyboru bohatera i obcowania z nim”. Według jury konkursu był to ”ciepły portret”.
Wśród laureatów znalazły się filmy wspierane przez TVP oraz Radio Bydgoszcz. Pierwszą nagrodę w wysokości 1000 zł. Otrzymał reportaż ”Siłacz” w reżyserii Mateusza Żeglińskiego.
Przypomnijmy, że głównego bohatera ”Pawła” kojarzą niemal wszyscy mieszkańcy Gminy Kłobuck. Skąd? Ano z ulicy, na której często można zauważyć go jadącego na swoim rowerze, którym potrafi zajechać aż do… Opola, czy Krakowa. Jego sposób na życie jest niezwykły i niespotykany. To bardzo cenne, że ”Kłobuk” zrealizował obraz o tym oryginalnym mieszkańcu Kłobucka. Nie da się ukryć, że ta grupa filmowa robi także niezwykle dobrą robotę dla promocji naszego miasta w całym kraju.
Maciej Kotasiński, z którym udało nam się przez chwilę telefonicznie porozmawiać tuż po rozdaniu nagród , na pytanie jak wrażenia po tym zaskakująco miłym werdykcie, rzucił krótko: ”Wyrwało nas z butów! Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego wyróżnienia”.
Zapytaliśmy także kiedy odbędzie się premiera filmu na naszym terenie? W odpowiedzi usłyszeliśmy, że o tym już wkrótce poinformuje Grupa Filmowa Kłobuk na swojej facebookowej stronie.
Miejska gratuluje całej ekipie odpowiedzialnej za realizację filmu jak i samemu Pawłowi, którego postać urzekła jury warszawskiego konkursu.

Sebastian Zielonka
zielonka@miejska.info.pl

[huge_it_slider id=”2″]
Miejska TV