Częstochowski protest studencką inicjatywą roku!

Studenci Politechniki Częstochowskiej zdobyli pierwszą nagrodę w najbardziej prestiżowym studenckim plebiscycie ProJuvenes 2016 organizowanym przez Parlament Studentów Rzeczpospolitej Polskiej.

Studenci Politechniki Częstochowskiej projektem #ProtestPCz – wiosna studentów na PCz, wygrali najbardziej prestiżowy plebiscyt środowiska akademickiego w kategorii studencki projekt roku organizowanym przez Parlament Studentów Rzeczypospolitej Polskiej.

Nasi studenci na przełomie kwietnia i maja br. stanęli przeciw wszelkim niezgodnościom oraz hegemonii jaka panowała w Samorządzie Studenckim, nie zgadzając się z ówczesnymi Władzami Uczelni oraz nieprawidłowościami w działaniu przedstawicieli Samorządu Studentów. Kroplą, która przelała czarę goryczy była próba wykluczenia studentów z wyboru nowych Władz Uczelni.
W wyniku działań studentów został zawiązany Studencki Komitet Protestacyjny Pcz. Przedstawiono także Władzom Uczelni postulaty, które miały zapewnić rozwiązanie patowej sytuacji, aby nie doprowadzić do pierwszego strajku na PCz od obalenia w Polsce komunizmu. Inicjatywa studencka została doceniona przez całe środowisko akademickie, gdzie poprzez głosowanie została wybrana najlepszym Studenckim Projektem Roku, pokonując inicjatywy studenckie z takich uczelni jak Politechnika Wrocławska, Politechnika Gdańska czy Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu. Uroczysta gala odbyła się w Warszawie.

Red

fot. Jowita Romaniuk, Uniwersytet Warszawski.

[huge_it_slider id=”2″]
Miejska TV