Hades już w sobotę w Kłobucku!

W najbliższą sobotę (12.11.) w budynku Strzelnicy na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kłobucku, odbędzie się koncert Hadesa. To niewątpliwe święto dla fanów muzyki hip-hopowej na naszym terenie.  

Za organizację koncertu zabrał się Paweł Kuźnik. W rozmowie z nami przyznał, że jednym z motywatorów do podjęcia tej inicjatywy była… pora roku.
To jest taka inicjatywa twórcza, która zawsze pojawia się w tym czasie, gdy przychodzi jesień i trochę smutno robi się za oknami. To ma na celu aktywizację lokalnego środowiska, żeby ich uruchomić i pokazać, że też coś można zrobić na małej płaszczyźnie, mając niewielkie możliwości finansowe, czy dotacyjne. Trzeba mieć w sobie sporo samozaparcia i można organizować – mówi Paweł Kuźnik.
Dlaczego akurat Hades? Kuźnik odpowiada bez namysłu:
Hades to niewątpliwie pierwsza liga polskiego Hip-Hop-u. To stara warszawska szkoła. Ten artysta współpracował z największymi gwiazdami z tego klimatu. On sam się broni, ja nie muszę go rekomendować.

Hades promuje obecnie swój najnowszy album ”Czasoprzestrzeń”. Przy okazji tej płyty, połączył swoje siły z jednym z najważniejszych i najlepszych polskich producentów, czyli Emade (Tworzywo Sztuczne, P.O.E.). W stolicy naszego powiatu wystąpi z legendarnym Dj Kebsem.
Jako support na scenie pojawi się Laksik z Opola.  Współtwórca dwóch składów Hip-Hopowych – GRZ Projekt oraz ERROR Brygada. Pomysłodawca i organizator inicjatywy “Rap Na Dzielni” czyli serii koncertów na dzielnicy Groszowice mającej na celu ukazanie twórczości lokalnych artystów.
Po najważniejszym artyście wieczoru, odbędzie się after party. Swoje możliwości pokaże częstochowski Dream Dread Sound. Wtedy to na Strzelnicy zagoszczą mocno basowe sety, inspirowane muzyką reggae, rapem, dupstepem i trapem.
Na miejscu dla wszystkich pełnoletnich uczestników imprezy, będzie dostępne zimne piwo, które niewątpliwe sprzyja koncertowym klimatom. Jak widać oferta na sobotni wieczór jest niezwykle ciekawa.
Wiele zależy od chęci samych osób, czy przyjdą, czy nie przyjdą. Wiadomo, ze organizacja koncertu to zawsze ”ryzyk fizyk”. Nie mniej jednak, serdecznie wszystkich zapraszam. Mam nadzieję, że będzie dobrze. – dodaje Kuźnik.

Bilety w przedsprzedaży w cenie 17 zł. są dostępne w Siłowni Bastion (Rynek im. Jana Pawła II 18) oraz w Królleskim Burgerze (obok MOK). Wejściówki będą także do nabycia tuż przed koncertem na Strzelnicy (20 zł.).
Współorganizatorem imprezy jest Stowarzyszenie 42-100 Zajawka. Burmistrz Kłobucka, Jerzy Zakrzewski, objął wydarzenie patronatem honorowym. Firma Kronos II oraz Gmina Kłobuck udzieliły inicjatywie finansowego wsparcia.
Przypomnijmy, że to nie pierwszy koncert organizowany przez Pawła Kuźnika. To on ściągnął do Kłobucka takich artystów jak Rahim, Buka, Ras Luta, czy Junior Stres.
Nie pozostaje nam nic innego jak gorąco zachęcić wszystkich, którzy dobrze odnajdują się w hip-hopowych klimatach na to, by sobotni wieczór spędzić przy żywych dźwiękach swojej ulubionej muzyki.

Sebastian Zielonka
zielonka@miejska.info.pl

Fot.: Materiały promocyjne Hadesa.

[huge_it_slider id=”2″]
Miejska TV