”Paweł” z główną nagrodą w konkursie ”EtnoKadr”!

Film ”Paweł”, który stworzyli nasi rodzimi filmowcy z Grupy ”Kłobuk”, otrzymał Grand Prix w konkursie ‘”EtnoKadr”! To najważniejsza nagroda na tym częstochowskim festiwalu.

Uroczyste ogłoszenie wyników odbyło się w czwartkowe (10.11) popołudnie w Regionalnym Ośrodku Kultury w Częstochowie. Do konkursu zgłoszono aż 22 filmy. Spośród wszystkich nadesłanych prac, to właśnie ”Paweł” otrzymał główną nagrodę. To kolejny sukces Grupy Filmowej ”Kłobuk”, w skład której wchodzą: Karolina Zarębska, Bartosz Dominik, Maciej Kotasiński i Jan Dominik.

Jak można dowiedzieć się ze strony ”EtnoKadr”, celem konkursu jest ”popularyzacja filmu etnograficznego jako nośnika obrzędowości, obyczajowości i zwyczajów tożsamych regionowi, grupie społecznej, narodowi etc. jak również edukacja społeczna. Konkurs skierowany jest do osób amatorsko zajmujących się szeroko pojętą tematyką filmową, którym bliskie są zagadnienia tożsamościowe, generujące zachowania, praktyki, które składają się na indywidualny kolaż osobowościowy konkretnej grupy społecznej.”
Projekt dofinansowany jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Cieszymy się niesamowicie. Wiemy, że zrobiliśmy coś naprawdę fajnego. Takie sukcesy jak ten w Warszawie, czy teraz w Częstochowie, nakręcają człowieka do dalszej pracy. Mieliśmy w głowie różne projekty, ale to Maciek wpadł na pomysł, by opowiedzieć właśnie historię Pawła. Okazało się to strzałem w ”10”. Brawa oczywiście należą się dla całej ekipy, bo każdy dołożył do filmu swoją cegiełkę. Praca z tymi chłopakami to naprawdę duża przyjemność. Chciałam im mocno podziękować za tę współpracę i znajomym, którzy kibicowali nam od początku, a czasem udzielili dobrej rady – mówi na gorąco po ogłoszeniu werdyktu Karolina Zarębska.

Przypomnijmy, że ”Paweł” opowiada o znanym wszystkim mieszkańcom Kłobucka rowerzyście. Jego sposób na życie jest niespotykany. Niemal codzienne przemierza na swoim jednośladzie mnóstwo kilometrów, potrafiąc dojechać nim nawet do Krakowa.

Premiera filmu będzie miała miejsce w kinie studyjnym OKF Iluzja w Częstochowie już w piątek 11 listopada o godz. 17:15. Przy tej okazji nasi filmowcy proszą o oddanie głosu na film, gdyż ”Paweł” bierze udział w konkursie publiczności podczas przeglądu filmów ”Iluzja 2016”.

Film zostanie wyświetlony także w Kłobucku. Kiedy? ”Kłobuk” nadal trzyma wszystkie zainteresowane osoby w niepewności. Gdy tylko wszystko będzie jasne, na pewno poinformujemy o dacie kłobuckiej premiery ”Pawła” na ”Miejskiej”.

Sebastian Zielonka
zielonka@miejska.info.pl

 

14976541_198632820585833_6606736516875067532_o

[huge_it_slider id=”2″]
Miejska TV