Nowa biblioteka i świetlica w Łobodnie

W Łobodnie otwarto nową filię biblioteczną, która będzie także spełniać funkcję świetlicy. Teraz czytelnicy, by wypożyczyć książkę, będą musieli udać się do miejscowej bazy sportowo rekreacyjnej.

Do tej pory biblioteka funkcjonowała w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Łobodnie. Została przeniesiona do budynku klubowego ”Okszy” Łobodno, który jest bazą sportowo-rekreacyjną. Jak podaje strona Gminy Kłobuck, stało się tak z inicjatywy radnych Tomasza Kasprzyka oraz Marcina Wojtyska. Inicjatywę wsparł burmistrz, Jerzy Zakrzewski. Ci, którzy już odwiedzili filię, wiedzą, że teraz biblioteka jest o wiele bardziej przestrzenna i nowoczesna. Ustawiono m.in. nowe regały z automatycznymi roletami.

Uroczyste otwarcie odbyło się w środę. Do Łobodna zawitała silna reprezentacja kłobuckiego urzędu gminy, czyli Jerzy Zakrzewski, oraz sekretarz Magdalena Kasprzak. Oczywiście nie mogło zabraknąć sprawców tego pozytywnego zamieszania, a więc radnych Kasprzyka i Wojtyska. W nowej filii pojawili się także: sołtys Barbara Ziętal, dyrektor miejscowej szkoły, Barbara Karoń, wiceprezes ”Okszy Łobodno”, Katarzyna Kardynał, przedstawicielka Koła Gospodyń Wiejskich Krystyna Kostek. Wśród gości znaleźli się także emerytowana nauczycielka, lubiana przez pokolenia uczniów, Halina Mrowiec, a także Jolanta Żmudzka, wychowawca klasy, która przygotowała krótkie wystąpienie. Na uroczystości obecna była także dyrektor Biblioteki Publicznej w Kłobucku, Monika Wypych. Głos zabrała zarówno dyrektor, jak i zaproszeni goście.

Nie pozostaje nic innego jak pogratulować tej inicjatywy oraz realizacji pomysłu i zachęcić wszystkich mieszkańców Łobodna do korzystania z filii.

SZ
Źródło: Gmina Kłobuck

biblioteka3

bibl-4

biblioteka-2

biblio-5

Fot. Gmina Kłobuck

[huge_it_slider id=”2″]
Miejska TV