Nowe radiowozy dla naszej policji

Na lokalne drogi wyjechały nowe radiowozy. Cztery samochody oznakowane można było zakupić dla Komendy Powiatowej Policji w Kłobucku dzięki wsparciu lokalnych władz samorządowych.

Radiowozy trafiły do komisariatów w Krzepicach, Wręczycy Wielkiej oraz do Kłobucka.
Wozy zakupiono ze środków budżetowych Policji. Jak można przeczytać na stronie internetowej kłobuckiej policji, samochód marki Kia został dofinansowany przez starostę Henryka Kiepurę i burmistrza Jerzego Zakrzewskiego. Taki sam pojazd otrzymali dzielnicowi gmin: Miedźno i Popów. W tym przypadku środki finansowe przekazali wójtowie z obu miejscowości: Piotr Derejczyk oraz Bolesław Świtała. Nowy Opel ”Corsa”, dzięki wsparciu finansowemu wójta Krawczyka trafił do Wręczycy Wielkiej. Taki sam samochód otrzymali także mundurowi z Krzepic. Ten zakup wsparł burmistrz Krzepic, oraz wójtowie z Panek, Przystajni i Lipia.

Pierwsze samochody przekazano policjantom we wrześniu, kolejne odpowiednio w październiku i listopadzie. Komendant kłobuckiej Policji, inspektor Zbigniew Legodziński podziękował wszystkim przedstawicielom lokalnych władz za zrozumienie potrzeb mundurowych i wsparcie w doposażeniu komisariatów. Podkreślił, że okazana pomoc jest nie tylko wyrazem dobrze układającej się współpracy, ale też dbałości o bezpieczeństwo lokalnej społeczności.

Z naszej strony chcemy nadmienić, że żaden z wójtów, czy burmistrzów nie wyłożył ani złotówki na te pojazdy ze swojej własnej kieszeni. To pewne umowne określenia. Tak policja, jak i samorząd dysponuje budżetem, na który składają się podatnicy. Czyli my wszyscy. Oczywiście na bezpieczeństwie zależy każdemu z nas, więc na pewno nie są to pieniądze wyrzucone w błoto.

SZ
Źródło KPP w Kłobucku

[huge_it_slider id=”2″]
Miejska TV