Gancarek złożyła rezygnację

Marzena Gancarek przestała pełnić funkcję dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Lipiu. Nie będzie również szefową tamtejszej biblioteki.

Dotarły do nas informacje, że reżyserka świetnie przyjętych ”Chłopów” złożyła rezygnację z pełnienia funkcji dyrektora GOK-u w Lipiu oraz dyrektora Gminnej Biblioteki Publicznej. Postanowiliśmy sprawdzić te wiadomości u wójt Gminy Lipie, Bożeny Wieloch.
– Przyjęłam rezygnację pani Gancarek. Odwołałam ją ze stanowiska dyrektora. Z dniem dzisiejszym przestała pełnić tę funkcję. Była to dla mnie bardzo trudna decyzja, ale konieczna – mówi Bożena Wieloch.
Nieznane są powody rezygnacji Marzeny Gancarek. Wiemy, że zanim została odwołana, na prośbę pani wójt, złożyła pisemne wyjaśnienia. To po ich otrzymaniu zapadła ostateczna decyzja. Rezygnacja musiała więc być dobrze umotywowana.
– Jest mi przykro, że kolejny raz jakoś tak się nie udało w tym naszym GOK-u. Dalsze działania będą ograniczone, a zależałoby mi na tym, aby on dobrze funkcjonował, by działał aktywnie – dodaje Wieloch.
Pełniącą obowiązki dyrektora GOK-u ma zostać jedna z pracownic tamtejszego domu kultury. Co dalej?
– Póki co muszę odpocząć od tego wszystkiego. To trudna sytuacja. Wiem, że pani Gancarek może jeszcze sporo dobrego zrobić dla jakiegokolwiek GOK-u, dla kultury – kończy Wieloch.

Sebastian Zielonka
zielonka@miejska.info.pl

[huge_it_slider id=”2″]
Miejska TV