Powstaje nowy wydział w gminie

W Urzędzie Gminy Kłobuck zachodzą interesujące zmiany. Powstaje Wydział Edukacji, Kadr i Spraw Administracyjnych. Został ogłoszony także nabór na kierownika tego wydziału. Kto nim zostanie?

Na to pytanie znajdziemy odpowiedź najprawdopodobniej w grudniu tego roku. Do 25 listopada można bowiem składać dokumenty do urzędu gminy w Kłobucku na wolne stanowisko urzędnicze. Tak przynajmniej wynika z dokumentu, który pojawił się na BIP-ie 15 listopada.

W gminie zrobiło się głośno w związku z pojawiającymi się informacjami dotyczącymi tego, kto może zostać szefem nowego wydziału. Nie będziemy jednak zajmować się spekulacjami. Z nieoficjalnych źródeł wiemy tylko, że sprawa reorganizacji urzędu poróżniła część członków Koalicji Samorządowej, która od dwóch lat rządzi w Kłobucku.

Zanim w Biuletynie Informacji Publicznej opublikowano informację o naborze, pojawiło się tam zarządzenie burmistrza Kłobucka z dnia 10 listopada 2016 roku w sprawie zmiany Regulaminu Organizacyjnego Urzędu Miejskiego w Kłobucku. Wynika z niego, że powstaje Wydział Edukacji, Kadr i Spraw Administracyjnych. Zarządzenie wchodzi w życie z dniem podpisania więc formalnie nowy wydział już funkcjonuje. Zawierał będzie blisko 15 etatów, czyli niewiele więcej od największego do tej pory Wydziału finansowego.

Wszystko odbywa się w ramach reorganizacji, tak więc najprawdopodobniej nie pojawią się w urzędzie nowe etaty. Dotarła do nas także nieoficjalna informacja, że z kłobuckim urzędem ma rozstać się jego wieloletni pracownik, Adam Wierus, działający w wydziale organizacyjnym. Siłą rzeczy w gminie pojawi się miejsce dla nowego kierownika, nawet jeśli stanowisko, które zajmował Wierus, zostanie zlikwidowane.

Sebastian Zielonka
zielonka@miejska.info.pl

[huge_it_slider id=”2″]
Miejska TV