W patriotycznym nastroju

W Publicznym Gimnazjum SPSK oraz Szkole Podstawowej SPSK im. św. Dominika Savio w Kłobucku odbyło się ognisko patriotyczne z okazji Święta Odzyskania Niepodległości.

Uczniowie, nauczyciele, rodzice oraz zaproszeni goście – przedstawiciele Rady Sołeckiej dzielnicy Smugi oraz Rady Miejskiej – spotkali się, aby wspólnie uczcić tak ważną dla dziejów naszego kraju rocznicę.
W trakcie uroczystej akademii, która przypomniała zebranym trudną drogę Polaków do odzyskania niepodległości, uczniowie mieli okazję zaprezentować swe talenty recytatorskie oraz wokalne. Po akademii wszyscy ochoczo przyłączyli się do wspólnego śpiewania. Była i „Rota”, i „Wojenko, wojenko”, „O mój rozmarynie”, „Jak długo na Wawelu” , „Szara piechota” i wiele, wiele innych. Okazało się, że wspólne śpiewanie może być dobrą zabawą łączącą pokolenia, a przy okazji okazją do kultywowania tradycji i krzewienia patriotyzmu. Zwieńczeniem wieczoru był wspólny posiłek – tradycyjny polski bigos, który pokrzepił uczestników spotkania.

Renata Zmysłowsk

[huge_it_slider id=”2″]
Miejska TV