Groźny wypadek z udziałem strażaków

Do rzadko spotykanej sytuacji w zdarzeniach drogowych doszło w Czarnej Wsi. Jeden ze strażaków został potrącony podczas udzielania pomocy poszkodowanemu rowerzyście.

Do wypadku doszło w niedzielne popołudnie, po godz. 17.00 w Czarnej Wsi (gmina Wręczyca Wielka przyp. red.), na ulicy Słonecznej. Jak poinformował nas rzecznik prasowy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kłobucku, mł.bryg mgr Robert Ladra, strażacy nie uczestniczyli w akcji ratunkowej.
Po prostu przejeżdżali przez tą miejscowość i zauważyli leżącego na jezdni rowerzystę. Zatrzymali się, by udzielić mu pomocy. W trakcie, gdy tej pomocy chcieli udzielić, jeden z strażaków został potrącony przez nadjeżdżający samochód, którym kierował 75-latek. Drugi strażak zdążył odskoczyć – wyjaśnia Ladra.

Mężczyzna zatrzymał się i próbował pomóc poszkodowanym do czasu przyjazdu karetki.
Nie wiadomo dlaczego rowerzysta leżał na jezdni. To dopiero zostanie ustalone. Dało się wyczuć od niego charakterystyczną woń alkoholu. Być może sam przewrócił się podczas jazdy, lub został wcześniej potrącony przez jakiś pojazd. Według Kamila Raczyńskiego, oficera prasowego KPP w Kłobucku, rowerzysta był w ciężkim stanie.

58-letni strażak, który ucierpiał, uskarżał się na bóle kręgosłupa. Poszkodowani trafili do szpitala.
Obaj mundurowi należą do Ochotniczej Straży Pożarnej w Węglowicach.

Sebastian Zielonka
zielonka@miejska.info.pl

Miejska TV