Wystawa z klasykami otwarta

W Aleksandra Cafe odbył się wernisaż Klasycznej Wystawy Fotograficznej Moniki Kościółek. Jeszcze przez co najmniej dwa tygodnie można będzie podziwiać zdjęcia o tematyce klasycznych, starych samochodów.

W sobotni wieczór w kłobuckiej kawiarni Aleksandra Cafe otwarto wystawę zdjęć autorstwa Moniki Kościółek. Prócz fotografii, to właśnie motoryzacja jest największą pasją Moniki.
Mocno interesuję się klasykami. Sama jestem w posiadaniu Fiata 126p, którego można zawsze spotkać w naszych okolicach, a zwłaszcza na kłobuckim rynku. To jest coś co kocham, coś co lubię fotografować – mówi Monika Kościółek.

Sama ma wielu znajomych, którzy są, podobnie jak ona, zakręceni na punkcie starych samochodów. Należy do Częstochowskiego Ruchu Klasyków. To właśnie ekipa z tego klubu ”wypożyczyła” Monice swoje modele do zdjęć. Przedstawicieli CRK nie zabrakło także na wernisażu. Ich piękne samochody znakomicie prezentowały się nie tylko na fotografiach pokazanych w Aleksandra Cafe, ale i przed kawiarnią, na rynku, gdzie zaparkowali swoje maszyny.

Organizatorka wystawy dziękowała wszystkim za przybycie i wsparcie. 20-latka nie kryła zadowolenia z wernisażu, na którym pojawiło się wiele osób. Wśród nich byli i tacy, którzy przemierzyli kilkanaście kilometrów, by pojawić się tego wieczoru w Kłobucku. Obsługa kawiarni również stanęła na wysokości zadania. Aleksandra Cafe dobrze sprawdziła się jako miejsce, gdzie mogą być podejmowane podobne inicjatywy w przyszłości. Pokazała tym samym, że w tym miejscu można nie tylko napić się smacznej kawy i ”dobrze zjeść”, ale także zawiesić oko na świetnych zdjęciach. Mamy nadzieję, że to nie ostatnia podobna wystawa w tej lokalizacji.

Efekty dotychczasowej artystycznej pracy Moniki Kościółek możecie zobaczyć na jej facebookowym profilu Szklane Oko Photo. Jeśli jeszcze nie byliście na jej stronie, to zachęcamy do odwiedzin. Zapowiadamy, że nie tylko klasyczne samochody znajdują się na fotografiach, które tam zobaczycie.
Nigdy się nie ograniczam. Lubię fotografować i przyrodę i ludzi, przedmioty, wszystko czym można się zachwycać, co można ludziom pokazać. Fajnie jest trochę inaczej spojrzeć na świat, pokazać coś w inny, interesujący sposób – mówi Monika.

Autorce zdjęć, jak i wszystkim osobom, które pomagały w organizacji wydarzenia, serdecznie gratulujemy. Jeśli pasjonuje Was fotografia, bądź motoryzacja, koniecznie musicie zobaczyć tę wystawę w Aleksandra Cafe. Będzie dostępna jeszcze przez co najmniej dwa tygodnie.

Sebastian Zielonka
zielonka@miejska.info.pl

KLIKNIJ TUTAJ, by zobaczyć profil Szklane Oko Photo.

Zdjęcia Krzysztofa Świtalskiego z wernisażu.

[huge_it_slider id=”2″]
Miejska TV