Kolejne medale Wojownika

W sobotę 19 listopada 2016 roku w Ciechanowie odbył się dziesiąty, jubileuszowy, międzynarodowy turniej Mazovia Masters Cup 2016. Do rywalizacji przystąpiło 273 zawodników. Turniej zorganizowano z dużym rozmachem.

Oprócz zawodników zrzeszonych w Polskim Związku Taekwondo, na matach spotkali się reprezentanci Rosji, Szwecji, Łotwy i Białorusi. Jak co roku w turnieju nie mogło zabraknąć również reprezentantów kłobuckiego Wojownika. Zawodnicy do Ciechanowa wyruszyli już w piątkowe przedpołudnie. Po sześciu godzinach jazdy 13 zawodników pomyślnie przeszło kontrolę wagi oraz badań lekarskich. Sobotniego poranka w komplecie stawili się na matach w hali MOSiR. 

Po całym dniu zmagań do Kłobucka i Konopisk przywieziono aż 9 medali. Medale złote przywiozła Zuzanna Tomczyk, która w finale, po emocjonującej dogrywce pokonała Białorusinkę. Drugie złoto, również w walkach przywiózł Dawid Gałuszka z sekcji w Konopiskach. Medal koloru srebrnego przywiózł Paweł Kosowski, dla którego był to pierwszy start w turnieju. Paweł musiał uznać wyższość dużo bardziej doświadczonego zawodnika z Dragona Janów. Kolejne srebro przywiózł Hubert Gloc. W finale walczył z zawodnikiem z Białorusi. Białorusin miał dużo lepsze warunki fizyczne, był niemal półtora głowy wyższy od Huberta. Jednak to nie wywarło na Hubercie presji i z całym sercem i zaangażowaniem walczył do ostatniej sekundy. Medale brązowe przywieźli Mateusz Pawłowski (walki do 56 kg juniorów), Kacper Sas (walki do 68 kg juniorów), Kinga Kantor (walki do 65 kg juniorów) oraz Aleksandra Koszczyk (walki do 60 kg juniorów). W  turnieju wzięli udział również Kacper Psuj, Maciej Frydrych, Damian Wolny oraz Ryszard Szewczyk. 

Turniej można ocenić bardzo dobrze. Zarówno pod względem organizacyjnym, jak i z punktu widzenia startu naszych zawodników. Rywalizacja obfitowała w wiele niespodzianek, dobrych walk, co bardzo cieszy trenera Artura Osuchowskiego. Warto wspomnieć, że wyjazd do Ciechanowa finansowo wsparły Gminy Kłobuck, Opatów i Konopiska oraz rodzice zawodników. To dzięki nim, medale z międzynarodowego turnieju po raz kolejny przyjechały do Kłobucka i Konopisk. 

Red.

Miejska TV