W powiecie śnieg, a w Truskolasach kokaina

Tegoroczne ”Andrzejki” w Truskolasach zostaną zapamiętane w szczególny sposób. W trakcie kontroli drogowej, u jednego z pasażerów osobowego Audi znaleziono woreczek z kokainą.

Akcję pod kryptonimem ”Andrzejki 2016”, wymierzoną w przestępczość narkotykową, przeprowadzili kłobuccy kryminalni wspierani przez mundurowych z prewencji i drogówki. Wziął w niej udział także pies z Placówki Straży Granicznej w Katowicach – Pyrzowicach, który był szkolony do wykrywania narkotyków.

Wszystko działo się w rejonie dyskotek odbywających się w Truskolasach i Miedźnie, z soboty na niedzielę. To pies wyczuł zapach zabronionych środków u jednego z pasażerów Audi. 20-latek pochodzący z Gminy Wręczyca Wielka miał przy sobie woreczek strunowy z białym proszkiem. W trakcie wykonanych przez policję testów, okazało się, że to znana z tytułu jednego z utworów Erica Claptona, kokaina. Mężczyznę zatrzymano, a już w poniedziałek usłyszał on zarzut posiadania narkotyku. O jego dalszym losie zadecyduje prokurator i sąd.

Zgodnie z polskim prawem posiadanie jakiejkolwiek ilości narkotyków jest karalna, a za posiadanie samej marihuany grozi nawet kara do trzech lat pozbawienia wolności.

SZ

Źróło: KPP w Kłobucku

Miejska TV