Legendy rocka dla Zosi

Już w piątek odbędzie się wyjątkowy koncert. W kłobuckim MOK-u charytatywnie zagrają prawdziwe legendy polskiego rocka: Róże Europy, Sztywny Pal Azji i Kobranocka.

Cały dochód ze sprzedaży ”cegiełek”, w kwocie minimalnej 40 zł za każdą, trafi na leczenie chorej Zosi Wardaszko. Jakiś czas temu Kłobuck obiegła smutna informacja o tym, że kilkumiesięczna dziewczynka, która pochodzi ze stolicy naszego powiatu, zachorowała na siatkówczaka. To złośliwy nowotwór oka. Ludzie dobrej woli postanowili zaangażować się w pomoc młodej mieszkance Kłobucka.
Mama Zosi to bliska przyjaciółka mojego brata. Gdy się o tym dowiedziałem, porozmawiałem z Karoliną (Zarębską przyp. red.), by zrobić jakąś zbiórkę pieniędzy, by pomóc tej rodzinie. Początkowo myśleliśmy o tym, aby akcja odbyła się podczas premiery ”Pawła”mówi Maciej Kotasiński.

Z ideą pomocy Zosi, Maciej wraz z Karoliną i Emilą Szczypiór udali się do Tomasza Wałęgi. Ten zaangażował się w temat. Akcja przerodziła się w koncert charytatywny z legendami rocka na scenie. To Wałęga przekonał zespoły do występu w Kłobucku.
Udało się wynegocjować bardzo dobre warunki. To stare dobre kapele dla pokolenia tej troszeczkę starszej młodzieży – krótko wyjaśnia ten wybór Wałęga.

Utworzono Społeczny Komitet Zbiórki ”O uśmiech Zosi”, w skład którego weszli: Karolina Zarębska, Maciej Kotasiński, Emila Szczypiór, Tomasz Wałęga i Ewelina Kotkowska. To ci ludzie są główną osią organizującą wydarzenie. Pracy nie brakowało dla całej piątki, a każda z tych osób dołożyła swoją ”cegiełkę” do tego wyjątkowego koncertu.
Dzięki sponsorom i Gminie Kłobuck, która wsparła finansowo przedsięwzięcie, udało się pokryć wszelkie koszty związane z organizację koncertu. To oznacza, że każda złotówka z ”cegiełki” trafi do Zosi.

Od naszych rozmówców słyszymy, że podjęcie tej inicjatywy było czymś naturalnym.
Żyjemy w niedużej społeczności. W Kłobucku i okolicach każdy każdego zna, lub to znajomy znajomego. Gdy widzimy taką tragedię, przez to, że dzieje się to tuż obok nas, naturalnym jest, że chcemy pomóc – wyjaśnia Kotasiński.
Trzeba pomagać. To dziecko z naszego miasta. Pokazujemy, że ludzie wokół ważnej sprawy potrafią się zjednoczyć – dodaje Zarębska.

Salę na koncert udostępnia Miejski Ośrodek Kultury w Kłobucku. Podczas wydarzenia zostanie także wyświetlony film ”Paweł”.
Przypominamy także, że tegoroczna edycja Reggae jak Malina (17 grudnia) również zostanie ”zagrana” dla Zosi. Gwiazdą wieczoru będzie Masajah, obok którego wystąpi tegoroczna laureatka konkursu w Opolu Daria Zawiałow, a także zespoły: The Barthenders i Far Away. Oczywiście na scenie nie zabraknie Całej Góry Barwinków – organizatorów koncertu.
Miejska objęła patronatem medialnym oba wydarzenia.

Cały Kłobuck i ludzie związani z tym miastem pokazują w tym roku niezwykle piękną solidarność i bezinteresowną chęć niesienia pomocy innym. Gratulujemy wszystkim, którzy przyczyniają się do organizacji tych koncertów, a małej Zosi życzymy pokonania choroby. Jej rodzinie i najbliższym – wytrwałości.

Sebastian Zielonka
zielonka@miejska.info.pl

Miejska TV