Ponad 40 tysięcy dla Zosi!

Już wiadomo jaką sumę udało się zebrać podczas Reggae jak Malina. To rekordowa kwota ponad 40 tysięcy złotych! Pieniądze zostaną przeznaczone na leczenie chorej na nowotwór oka Zosi Wardaszko.

W to jak duże pieniądze zgromadzono dzięki corocznemu koncertowi Reggae jak Malina, trudno jest uwierzyć samym organizatorom. Członkowie Całej Góry Barwinków, którzy co roku sprawiają że grudzień w Kłobucku jest niezwykle gorącym miesiącem, przecierają oczy ze zdumienia. Dokładna kwota jaką udało się zebrać to 42 100 zł. Warto zaznaczyć, że dzięki sponsorom udało się pokryć wszystkie koszty związane z organizacją koncertu. Oznacza to, że każda złotówka trafi na leczenie Zosi.
Na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Kłobucku wystąpił Mesajah, fenomenalna Daria Zawiałow, zespoły: The Barthenders i Far Away. Oczywiście nie zabrakło także Całej Góry Barwinków. Grupa z rąk burmistrza Jerzego Zakrzewskiego otrzymała statuetkę ”Serce na dłoni” za dotychczasową działalność charytatywną.

Zespół na facebookowym profilu Reggae jak Malina podziękował wszystkim osobom, dzięki którym koncert mógł się odbyć, tak Tomkowi Wałędze za pomoc organizacyjną, jak i burmistrzowi Zakrzewskiemu, urzędowi Gminy Kłobuck, czy dyrektor MOK-u Oldze Skwarze za wsparcie. CGB nie pominęło także licytujących przedmioty, którzy mocno przyczynili się do tej rekordowej sumy. Sama koszulka Jakuba Błaszczykowskiego została zakupiona za bagatela, 7,5 tys. zł. Wyrazy uznania zostały skierowane także w stronę kłobuckich fanów.
”Dziękujemy kłobuckiej publiczności. Nie odbierajcie tego jako taniego podlizywania się, bo daleko nam do tego ale jesteście najlepsi na świecie! Grać dla Was to czysta przyjemność i dzięki Wam wiemy, że jesteśmy u siebie w domu!”

Przypomnijmy, że podczas koncertu legend polskiego rocka, który odbył się dwa tygodnie wcześniej, zebrano 34 214 zł, które również trafią do Zosi. Tamto wydarzenie odbyło się z inicjatywy Komitetu Społecznego ”O uśmiech Zosi”, który stworzyli Emila Szczypiór, Karolina Zarębska, Tomasz Wałęga, Ewelina Kotkowska i Maciej Kotasiński. Dzięki grudniowym koncertom charytatywnym, na leczenie dziewczynki trafi aż 76 314 zł.

Jesteśmy dumni z tego, że Miejska mogła włączyć się aktywnie w promocję i wsparcie obu tych wydarzeń jako patron medialny.

Wszystkim osobom dzięki, którym oba wydarzenia mogły się odbyć serdecznie gratulujemy. Kłobuck pokazał w tym roku niezwykłą siłę, siłę swoich serc. Mamy nadzieję, że Zosia wyzdrowieje. Ba! Mocno w to wierzymy.

Sebastian Zielonka
zielonka@miejska.info.pl

 

Miejska TV