Lodowisko w Kłobucku robi furorę!

Pomysł, by lodowisko w Kłobucku na stałe wpisało się w zimowy krajobraz tutejszego rynku, okazał się strzałem w 10. Pokazują to twarde liczby. Obiekt jako jeden z niewielu publicznych miejsc na naszym terenie, będzie czynny także w oba dni Świąt Bożego Narodzenia, krócej, bo najprawdopodobniej do 20.00, jednak chętni na pewno zdążą nacieszyć się jazdą na łyżwach.

Postanowiliśmy sprawdzić u źródła, to jest pełniącego obowiązki dyrektora kłobuckiego OSiR-u, Jacka Krakowiana, jak wygląda dotychczasowe zainteresowanie lodowiskiem. Tylko do Świąt Bożego Narodzenia sprzedano ponad 1000 karnetów dla dzieci do lat 16 z Gminy Kłobuck. Koszt takiego karnetu to złotówka, a uprawnia do skorzystania z lodowiska aż 10 razy. Do tego aż 600 biletów zakupili dorośli (4 zł. sztuka). Z lodowiska bezpłatnie korzystają także uczniowie szkół z Kłobucka w ramach zajęć Wychowania Fizycznego. Do tej pory pory pojawili się uczniowie z obu kłobuckich szkół podstawowych oraz gimnazjum. Mają być także dowożone dzieci z pozostałych szkół znajdujących się na terenie Gminie Kłobuck.
Jestem zaskoczony, bo w tamtym roku o tej porze, było zdecydowanie mniej chętnych. Wydaje się, że uczęszczanie na lodowisko staje się tradycją – mówi Jacek Krakowian.
Dowiedzieliśmy się też, że padają także propozycje od lokalnych działaczy sportowych, by urozmaicić funkcjonowanie lodowiska,
Być może ściągniemy ekipę z Opola do jakiegoś pokazowego występu – dodaje Krakowian.
Dobrą wiadomością dla wszystkich mieszkańców stolicy naszego powiatu i okolic jest to, że obiekt będzie czynny także w oba dni Świąt Bożego Narodzenia.
Mam nadzieję, że ludzie, którzy wyjechali za granicę, mieszkają poza Kłobuckiem, gdy wrócą na Święta, zobaczą jak nasze miasto teraz żyje. Przy okazji trochę ruchu po obfitym świątecznym obiedzie, na pewno nikomu nie zaszkodzi – przyznaje Jacek Krakowian.
Sama inicjatywa, by lodowisko pojawiło się na kłobuckim rynku wydaje się być strzałem w 10. Krakowian zwraca uwagę na inny, niezwykle ważny aspekt. W roku ubiegłym korzystano z wypożyczonego sprzętu.
– Najlepszym pomysłem było to, że kupiliśmy lodowisko na własność, bo to najlepsze rozwiązanie z punktu ekonomicznego – podkreśla Krakowian.
Tylko przez pierwszy tydzień funkcjonowania lodowiska do kasy wpłynęło 6 tys. zł. Tak więc wydatek zaczyna się zwracać. Cały rynek wygląda pięknie, klimat tworzy choćby nowa choinka z herbem Kłobucka. Po raz kolejny nie zabrakło także drewnianych budek, w których można zakupić frytki, czy też gorącą czekoladę.
Dodatkowym atutem dysponowania własnym obiektem jest to, że lodowisko może funkcjonować dopóki warunki atmosferyczne na to pozwolą.
Lepiej, by dzieci spędzały aktywnie czas na lodowisku, niż biernie przed komputerem – dodaje na zakończenie Krakowian.
Przypominamy, że lodowisko działa 7 dni w tygodniu od 10.00 do 22.00. W Święta otwarte będzie do 20.00. Zachęcamy wszystkich chętnych do korzystania z obiektu. Jeśli ktoś z Was nie posiada łyżew, może je wypożyczyć na miejscu za 5 zł.

Sebastian Zielonka
zielonka@miejska.info.pl

fot. Krzysztof Świtalski

Miejska TV