Zdolna młodzież doceniona

Ostatnia Sesja Rady Miejskiej w Kłobucku nie była obfita wyłącznie w sprawy związane z przyszłorocznym budżetem, czy samą polityką. Zdolni, młodzi mieszkańcy naszej gminy, zostali wyróżnieni za niezwykłe osiągnięcia na arenie międzynarodowej. Specjalne statuetki dostali Mistrzowie Świata w tańcu, a także zdobywczynie medali w Pucharze Świata w Taekwon-do.

Środowa sesja rozpoczęła się od miłego gestu lokalnych władz, skierowanego w stronę tych, którzy dla promocji Kłobucka robią więcej niż jakikolwiek miejscowy polityk, czy PR-owiec. Na początek gratulacje oraz podziękowania usłyszeli nasi prawdziwi ”Wojownicy”.

Burmistrz Kłobucka, Jerzy Zakrzewski przyznał, że to dla niego wielki zaszczyt móc uhonorować tych sportowców.
Takie osiągnięcia na arenie międzynarodowej zdarzają się rzadko. Tym bardziej to zaszczyt i duma, że w naszej gminie są tak wspaniali sportowcy, tak wspaniali młodzi ludzie – zaczął Jerzy Zakrzewski.

Kinga Kantor, Zuzanna Tomczyk oraz Patrycja Drabczyk wywalczyły drużynowo w Pucharze Świata w Budapeszcie srebrne medale. Dziewczyny osiągały również dobre rezultaty w kraju, czy choćby podczas takich turniejów jak Moravia Open w Czechach oraz Mazovia Cup.

Sukcesów młodych zawodniczek kłobuckiego klubu, nie byłoby, gdyby nie Artur ”Suchy” Osuchowski.
Arturze, Tobie chciałbym podziękować za całokształt tego roku, za całą pracę, którą wykonujesz z tymi ludźmi, bo mnóstwo dzieci i młodzieży trenujesz. Dzisiejszy sukces, który jest również Twoim sukcesem, oby dał Ci motywację do dalszej walki. Jak to mówi Twoja Basia: ”Ciśnij dalej”, ”Zawsze do przodu”. Bardzo Ci dziękuję za te wszystkie sukcesy, które osiągasz, za tę pracę, którą wkładasz. Jesteś wspaniałym trenerem, wspaniałym przyjacielem tej młodzieży, tych dzieci, którzy uprawiają tą trudną dyscyplinę – kontynuował Zakrzewski.

Osuchowski podkreślił, że każdy sukces ma wielu ojców. Żaden medal nie pojawiłby się bez ciężkiej pracy dziewczyn, bez wsparcia rodziców i otoczenia.
Bardzo dziękujemy za wspaniałe środowisko do pracy, za to, że możemy się rozwijać i bez kompleksów walczyć na arenie międzynarodowej. Z mojej strony jako trenera, mogę tylko obiecać, że nie powiedzieliśmy ostatniego słowa. Tych medali będzie jeszcze więcej – odważnie zadeklarował trener Wojownika, po czym złożył wszystkim noworoczne życzenia.

Rok 2016 był również udany dla mieszkanki Kłobucka, Magdaleny Dederko, która wraz z Kacprem Pawłowskim wywalczyła Mistrzostwo Świata w kategorii do 16. roku życia w tańcach latynoamerykańskich w Disneylandzie w Paryżu. W stolicy Francji wygrali także prestiżowy turniej Fred Astaire Cup. To nie jedyne sukcesy tej pary, która świetnie spisała się m.in. podczas Mistrzostw Polski, zajmując tam wysokie drugie miejsce. Oboje pojawili się na sesyjnej auli. Oczy radnych i zaproszonych gości zwrócone były głównie na uczennicę kłobuckiego gimnazjum, która jest mieszkanką naszej gminy.

Mistrzostwo Świata jest takim podsumowaniem tej waszej długiej i ciężkiej pracy. Bardzo Wam dziękujemy za ten sukces, który promuje nasze miasto, naszą gminę. Wiem Kacper, że nie jesteś z Kłobucka, ale tworzycie świetną parę, ten sukces jest wasz wspólny – gratulował mistrzom Zakrzewski.

Burmistrz zwrócił uwagę na duży wkład rodziców w te sukcesy. Trzeba przyznać, że tak w przypadku zawodniczek Taekwon-do, jak i tancerzy, to rodzice mocno wspierali i pomagali dzieciom w rozwijaniu ich pasji. Oczywiście byli obecni także podczas wręczenia statuetek, które z rąk burmistrza oraz sekretarz Magdaleny Kasprzak, trafiły na ręce uzdolnionej młodzieży. Statuetkę dostał także trener Osuchowski.

Pięknym akcentem tego wydarzenia było zaprezentowanie swoich umiejętności przez Magdalenę Dederko i Kacpra Pawłowskiego, którzy tańcem oczarowali wszystkich obecnych na sesyjnej auli.
Liczymy na to, że kolejny rok będzie obfitował w równie wielkie osiągnięcia mieszkańców gminy Kłobuck i całego powiatu. W końcu apetyt rośnie w miarę jedzenia, a po naszych pasjonatach, widać głód kolejnych sukcesów.

Sebastian Zielonka
zielonka@miejska.info.pl

Zapraszamy również na wywiad z Magdaleną Dederko.

img_4452

img_4456

img_4467

img_4461

img_4494

img_4550

img_4477

Miejska TV