W niedzielę powtórka Jasełek w Krzepicach

Choć wydarzenie to praktycznie przeszło już do historii, warto jeszcze raz przywołać wspomnienia tych pięknych chwil. Niedawno świętowaliśmy Boże Narodzenie, które najczęściej kojarzy się nam z wieczorem wigilijnym, choinką, kolędami. Któż z nas nie lubi tego wszystkiego, co stanowi ich atmosferę?

22 grudnia w Gimnazjum im. Kazimierza Wielkiego w Krzepicach wszyscy zatrzymali się na chwilę w gonitwie codziennych spraw. Od lat jedną ze wspanialszych szkolnych tradycji jest uroczyste obchodzenie ostatniego dnia, tuż przed nadchodzącą przerwą świąteczną. To wtedy społeczność gimnazjum, nauczyciele, uczniowie, pracownicy gromadzą się przy wigilijnym stole, dzielą się opłatkiem, składają sobie życzenia, uczestniczą w Jasełkach, wspólnie śpiewają kolędy. W tym roku ten dzień miał niezwykłą oprawę, bo w szkolnym amfiteatrze, przy stołach zastawionych tradycyjnymi wigilijnymi potrawami, spotkali się nie tylko gimnazjaliści i ich pedagodzy, ale także zaproszeni goście: przedstawiciele władz, radni, księża, dyrektorzy szkoły podstawowej.

Uroczystość rozpoczęła się od części artystycznej skłaniającej do refleksji, czym tak naprawdę powinny być Święta Bożego Narodzenia. Na pewno nie powinny sprowadzać się wyłącznie do świątecznych zakupów, porządków czy być kojarzone z czasem wolnym od pracy. Montaż słowno- muzyczny w wykonaniu młodzieży dawał wszystkim jasny przekaz: Święta to czas miłości i duchowej refleksji, w którym celebrujemy narodzenie Jezusa. Kiedy człowiek zapomina o prawdziwej istocie Bożego Narodzenia, może bardzo łatwo się pogubić… . Temu przesłaniu towarzyszyły nastrojowe kolędy i pastorałki, a świąteczną atmosferę podkreślały starannie wykonane dekoracje i scenografia. Jasełka wprowadziły wszystkich w świąteczny klimat i sprawiły, że składane później życzenia i łamanie się opłatkiem były prawdziwe, głębokie i wzruszające. Ta szkolna wigilia była niezwykłym wydarzeniem dla jej uczestników, bo nie tylko przypomniała o istocie zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, ale sprawiła poczucie, że wszystkich w placówce łączą szczególne więzi, że tworzą wielką gimnazjalną rodzinę.

Jeśli ktoś jeszcze ma ochotę poczuć choć przez chwilę magię tych świąt, to koniecznie musi się wybrać do Kościoła pw. św Jakuba w Krzepicach, gdzie już 15 stycznia odbędą się Jasełka w wykonaniu gimnazjalnej młodzieży. Warto przyjść i spróbować zatrzymać te chwile na trochę dłużej.

Red

DSCF9903

IMG_3339

IMG_3348

Miejska TV