Orkiestra zagrała także w Kłobucku

Już po raz 25. zagrała w tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Tym razem zbierano pieniądze na oddziały pediatryczne i geriatryczne.

Jurek Owsiak na oficjalnej stronie WOŚP przyznał, że Orkiestra to poważna część historii Polski. Trudno się z nim nie zgodzić.
Przez ten okres pomogliśmy praktycznie każdemu szpitalowi w naszym kraju To, że Orkiestra działa i to z tak dużą skutecznością, to oczywiście zasługa wszystkich darczyńców, to efekt każdego grosza wrzuconego do puszki. Nie boję się użyć stwierdzenia, że Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to wspólne dobro wszystkich Polaków także tych mieszkających za granicą, bo przecież wiele sztabów gra także na obczyźnie – mówi Jerzy Owsiak
Na deskach Miejskiego Ośrodka Kultury w Kłobucku wystąpili podopieczni MOK-u, a także dzieci i młodzież z lokalnych przedszkoli oraz szkół. Pokaz tańca towarzyskiego dała nasza Mistrzyni Świata, Magdalena Dederko wraz z Kacprem Pawłowskim.
Wieczorem impreza przeniosła się na Rynek im. Jana Pawła II, gdzie odbyły się licytacje gadżetów WOŚP.
SKL Dragon serwowało grochówkę przygotowaną w kuchni polowej. O 19.00 koncert dał zespół ”Nigdy Więcej”, a na zakończenie tradycyjnie odbył się pokaz fajerwerków, czyli słynne ”Światełko do nieba”.

SZ

[srizonfbalbum id=1]
Miejska TV