Bestialskie zabójstwo w powiecie kłobuckim

Znane już są bardziej szczegółowe informacje w sprawie zdarzenia do jakiego doszło w Rębielicach Królewskich (Gmina Popów). 65-latek został zamordowany.

Przypomnijmy, że w środowy wieczór wezwano straż w związku z pożarem domu w Rębielicach Królewskich. Po jego ugaszeniu jeden ze strażaków zauważył w pobliżu zamkniętej studni ślady krwi. Jak informował nas rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Kłobucku, Robert Ladra, to mocno zainteresowało mundurowych. Na dnie studni leżała kołdra. Jeden ze strażaków został opuszczony do studni. Pod pościelą znajdowało się, ciało mężczyzny.
Od początku prowadzimy czynności w kierunku zabójstwa z uwagi na to, że na ciele, które tam znaleziono, znajdują się obrażenia wskazujące, że do śmierci tej osoby mogły przyczynić się osoby trzecie – mówi rzecznik prasowy kłobuckiej policji, Kamil Raczyński.

Już kilka minut po północy zatrzymano pierwszą osobę. Był to członek rodziny ofiary. Nie został on jeszcze przesłuchany z uwagi na to, że był pod wpływem alkoholu. W godzinach rannych zatrzymano drugą, a tuż po południu trzecią. Na chwilę obecną wszystkie te osoby są podejrzewane o to, że brały udział w zdarzeniu.
Na miejscu zdarzenia w czynnościach uczestniczył biegły z zakresu medycyny sądowej oraz prokurator.
W wyniku oględzin ujawniono na ciele ofiary obrażenia w postaci licznych ran ciętych kłutych i to one najprawdopodobniej są przyczyną zgonu mężczyzny. Ostateczną przyczynę ustalimy w trakcie sekcji zwłok – mówi prokurator Tomasz Ozimek.

Wiadomo już, że Prokuratura Rejonowa w Częstochowie wszczęła postępowanie w sprawie pozbawienia życia 65-letniego mieszkańca Rębielic Królewskich. Sprawcy zabójstwa grozi dożywocie.
Nieoficjalne źródła mówią także o uszkodzeniu czaszki mężczyzny, zadanym prawdopodobnie siekierą. Nie są to jednak potwierdzone informacje.

Sebastian Zielonka
zielonka@miejska.info.pl

Miejska TV