Warsztaty kulinarne w Zespole Szkół nr 2

W Zespole Szkół nr 2 im. Ks. Jana Długosza w Kłobucku odbyły się warsztaty kulinarne z szefem kuchni, Brunem Fiorellim. Była to już trzecia edycja warsztatów.

Bruno Fiorelli jest Włochem, który od lat mieszka w Polsce. Przez spory czas mieszkał w Warszawie, później w Kłobucku, a obecnie na co dzień żyje w Częstochowie. Z Mileną Kościelniak, która działa w kłobuckiej szkole, zna się od dawna.
Spotkaliśmy się na Targach Edukacji i Pracy po jakimś dłuższym czasie i podczas rozmowy stwierdziliśmy, że warto byłoby nawiązać współpracę, skoro w naszej szkole jest pracownia gastronomiczna. Tym sposobem odbyły się już trzy edycje warsztatów – mówi Milena Kościelniak.

Bruno Fiorelli zaprezentował typowe dania kuchni włoskiej, takie, które robi się bardzo szybko. Tym razem przygotowano dorsza, który jak wynika z relacji obecnych, był przepyszny. Na poprzednich spotkaniach przyrządzono Lasagne, czy Spaghetti Carbonara.
W warsztatach brały udział klasy technikum żywienia i usług gastronomicznych. Uczniowie byli podzieleni na trzy grupy. Najpierw swój popis dał Bruno, a później te same dania mieli przygotować młodsi adepci gotowania.
Nad całością warsztatów czuwały Karolina Kubicka i wspomniana już, Milena Kościelniak.
Warto nadmienić, że w placówce funkcjonują także inne kierunki związane z kulinariami, choćby tzw. “zawodówka“, gdzie można nauczyć się fachu kucharza.
Z pełną ofertą prężnie działającego Zespołu Szkół nr 2 w Kłobucku każdy z gimnazjalistów będzie mógł się zapoznać już 2 i 3 marca. Wtedy to odbędą się dni otwarte, podczas których nie zabraknie wielu atrakcji.
Zachęcam bardzo mocno do udziału w dniach. Prócz przedstawienia oferty, dzieją się u nas fajne rzeczy. Mianowicie w każdej sali coś ciekawego się dzieje. W jednej klasie mamy zagadki optyczne i matematyczne, są dwie kawiarenki językowe. Odbędą się warsztaty fryzjerskie. Nie zabraknie czegoś dla przyszłych mechaników i stolarzy. Pokazujemy też jak funkcjonuje firma handlowa – przekonuje Kościelniak.

Miejska zachęca do udziału w dniach otwartych. Nas również na pewno tam nie zabraknie.

Sebastian Zielonka
zielonka@miejska.info.pl

24

18

4

1

31

26

37

Miejska TV