Plakaty ”Kocham Polskę” na walentynki

W naszym regionie po raz kolejny przeprowadzono kampanię ”Kocham Polskę”. W jej ramach w Częstochowie rozdawano piękne plakaty, które przypominają o 75 rocznicy powstania Armii Krajowej.

Celem całego przedsięwzięcia jest promocja nowoczesnego patriotyzmu i ukazanie miłości do Ojczyzny w nietypowych i zaskakujących formach.
W Częstochowie kampania organizowana jest od kilku lat, natomiast w całym kraju jej początek sięga kilkunastu lat wstecz. Zaangażowany w nią był po raz kolejny mieszkaniec Kłobucka, Mateusz Janik.
Od początku akcji rozdano kilkadziesiąt tysięcy plakatów. Ja sam wziąłem w niej udział po raz 4. Termin finału kampanii nie jest przypadkowy, chcemy pokazać że w dniu święta zakochanych obok miłości do drugiej osoby warto pamiętać o miłości do ojczyzny. Jako narodowcy uważamy że naród i ojczyzna to najwyższe ziemskie wartości. Pragniemy przypominać o tym, zwłaszcza młodym ludziom. Uważamy, że te i podobne nasze działania przynoszą dobry skutek, ponieważ od kilku lat obserwujemy wzrost tendencji patriotycznych i narodowych w społeczeństwie. Nasz patriotyzm musi posiadać umiejętność zagospodarowania i twórczego przekształcania dzisiejszych trendów kulturowych. Nie można płynąć z prądem wszechobecnej popkulturowej papki, która prowadzi do utraty tożsamości i wyjałowienia kultury narodu, z drugiej strony, nie można funkcjonować w oderwaniu od tego, czym żyje dziś społeczeństwo, jakie trendy w nim dominują – mówi Mateusz Janik.

Przypomnijmy, że 14 lutego 1942 roku przemianowano Związek Walki Zbrojnej właśnie w Armię Krajową. 20 września tego samego roku powstały Narodowe siły Zbrojne. Obie formacje są symbolami pełnego oddania Ojczyźnie. Należy pamiętać, że polskie podziemie zbrojne było największym ruchem oporu w okupowanej przez nazistów Europie. Nawet po wojnie wielu żołnierzy nie złożyło broni i potrafiło przeciwstawić się narzuconej nam siłą radzieckiej władzy. Niewątpliwie żołnierze AK i NSZ to bohaterowie dla młodego pokolenia. Jak można przeczytać na stronie kochampolske.net, plakat przygotowany w tym roku ma przypominać o bezgranicznej miłości do Polski ludzi zaangażowanych w obie formacje.
Akcja jest organizowana przez osoby działające non-profit, a zainicjowana została przez Młodzież Wszechpolską. Propagują ją młodzi narodowcy i patrioci.
Niestety żyjemy w specyficznych czasach. Gdy Amerykanin ma na koszulce, czy czapce flagę swojego kraju – jest prawdziwym patriotą. Niestety, gdy w Polsce młody mężczyzna nosi patriotyczną odzież, często z góry odbierany jest jako “faszysta“, czy ”nacjonalista”. To smutne, że eksponowanie przywiązania do tego kraju jest tak źle widziane i ma się nijak do rzeczywistości. Akcje taka jak ta, o której traktuje artykuł, pozwala owe spojrzenie zmieniać na lepsze. Miłość, czy choćby szacunek do naszego kraju to przecież postawy właściwe. Fanatyzm rzecz jasna w niczym nie jest dobry. O kampanii “Kocham Polskę” trudno jednak powiedzieć cokolwiek złego. Dzięki niej wiele osób przypomina sobie o bohaterskich postawach ludzi, którzy żyli w tych trudnych czasach. Dziś brakuje nam osób, którym bardziej zależy na dobru Polski, niż na dobru własnych czterech liter, zwłaszcza wśród polityków. Warto więc przypominać o tych dzielnych i odważnych ludziach, wśród których wiele osób poświęciło swoje życia dla naszej Ojczyzny.

Sebastian Zielonka
zielonka@miejska.info.pl

kocham polske

kocham polske czestochowa

Miejska TV