Ukradli bramkę na ”Zniczu”

Nieprzyjemne zdarzenie miało miejsce na obiekcie “Znicza” Kłobuck. Z boiska zniknęła… bramka treningowa. Najpewniej to aluminium było głównym powodem kradzieży.

Wszystko wskazuje na to, że sprawcy mogli “połasić się” właśnie na ten metal. W końcu bramkę mogą pociąć na krótkie elementy i sprzedać na złomie. Chyba, że któryś z nich zapragnął swego boiska i do spełnienia marzenia brakowało mu właśnie tego istotnego elementu. Można podejść do tematu żartobliwie, jednak sprawa zabawna wcale nie jest. O zdarzeniu rozmawialiśmy z pełniącym obowiązki dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kłobucku, Jackiem Krakowianem.
Jestem w szoku. Jak można ukraść coś, co służy dzieciakom? Przecież to wspólne dobro naszych mieszkańców! Ręce opadają. Szukamy winnych. Mamy nagranie z monitoringu – mówi Krakowian.

Złodzieje byli ubrani w bluzy z kapturami. Bramkę zabrali najprawdopodobniej niewielkim ciągnikiem. Istnieje szansa, że nagranie z monitoringu zostanie upublicznione. Być może ktoś z mieszkańców powiatu kłobuckiego kojarzy tych panów. Jest więc szansa, że sprawców uda się złapać.
Trzeba mieć także nadzieję, że ci ludzie się zreflektują i odstawią bramkę na miejsce. Nikt nie miałby nic przeciw takiemu rozwiązaniu, a oni sami mogliby uniknąć kary. Chyba, że oddają ją w częściach…

Sebastian Zielonka
zielonka@miejska.info.pl

Miejska TV