Zabezpieczono 70 gramów marihuany. Kobiecie grożą 3 lata więzienia.

Tuż przed weekendem podczas kontroli pojazdu, którym kierował 34-latek, znaleziono kilkanaście gramów marihuany. Mężczyzna jechał samochodem wraz ze swoją o rok młodszą partnerką. Podczas przeszukania ich mieszkania znaleziono kilkadziesiąt gramów tego zabronionego suszu.

Na temat medycznych właściwości marihuany od pewnego czasu jest głośno w całej Polsce. W sejmie trwają przepychanki dotyczącej ustawy związanej z owa rośliną. Najprawdopodobniej na poważne zmiany w tym aspekcie będzie jeszcze trzeba sporo poczekać. W Kłobucku zaś głośno o marihuanie zrobiło się z powodu znalezienia sporej ilości suszu u mieszkańców stolicy naszego powiatu.
Samochód był kontrolowany tuż przed weekendem, przez kryminalnych, którzy na co dzień zajmują się zwalczaniem przestępczości narkotykowej. Prócz kilkunastu gramów suszu, znaleziono także inne podejrzane przedmioty w tym m.in. atrapę broni. W związku z tym mundurowi od razu pojechali przeszukać mieszkanie zatrzymanych. Tam również odnaleziono sporą ilość zielonego suszu. Sprawdzono substancję testerem narkotykowym, co potwierdziło, że to marihuana. W sumie zabezpieczono ponad 70 gramów rośliny.
W trakcie dalszych czynności ustalono, że nielegalna substancja pochodziła z własnej uprawy i należała do 33-latki. Kobieta już usłyszała policyjne zarzuty nielegalnej uprawy oraz posiadania marihuany. O jej losie zdecyduje prokurator i sąd. Zgodnie z polskim prawem, może ona trafić do więzienia nawet na 3 lata.

SZ
Źródło: KPP w Kłobucku

Miejska TV